Як вибрати агентство подорожей.

Відпустка - улюблена пора в житті багатьох людей. Організацію своїх поїздок вони звикли довіряти турфірмам, але все частіше можна почути про шахрайство в цій області, неякісних постачальниках послуг, обмані туристів. Бувають агентства-одноденки, які в якийсь момент просто зникають з грошима клієнтів. Як же вибрати агентство для подорожей, щоб не опинитися жертвою обману?
Інструкція
1
З'ясуйте, як довго вбрання агентство присутній на ринку туристичних послуг. Якщо це компанія, яка має досвід роботи 5 років і більше, то побоюватися вам в абсолютній більшості випадків нічого. Оператори агентства - це люди досвідчені, що сформували контакти з представниками готелів і з менеджерами в інших країнах. Дуже багато чого в роботі агентства залежить саме від таких зв'язків, і якщо компанія знаходиться на ринку давно, то можна бути впевненим, що ці зв'язки налагоджені.
2
Запитайте, який досвід роботи у менеджера, який займається особисто вами. Адже ви не можете заздалегідь оцінити, чи сподобається вам тур, тому часто поїздку для вас вибирає співробітник агентства, керуючись бесідою з вами, а також своїми міркуваннями. Якщо у людини за плечима досвід роботи в декілька років, то він вже знає не тільки географію кращих курортів, але також і справжнє обличчя багатьох готелів і туристичних гідів, вміє знаходити більш вигідні квитки і варіанти проживання. Досвідчений менеджер також зможе допомогти вам, порадивши пам'ятки, щоб на місці не довелося нудьгувати.
3
Запитайте у знайомих, з якими агентствами подорожей вони працювали, які менеджери супроводжували їх поїздки, які їхні враження. «Сарафанне» радіо в цьому випадку працює найкраще, і якщо ви керуєтеся рекомендаціями, то маєте відмінний шанс знайти не тільки чесне та вигідне агентство, але також і досвідченого оператора, який допоможе зробити так, щоб ваша поїздка стала незабутньою.
4
Якщо друзі рекомендують не звертатися в конкретне місце, то краще підіть їх порадою, навіть якщо вас спокушає ціна туру, запропонована знижка або якісь особливі умови. Велика ймовірність виявитися обманутим або зіткнутися з дуже недоброзичливим сервісом, так що задоволення буде зіпсовано.
5
Не купуйте перший-ліпший тур за обраним напрямом. Поцікавтеся цінами на аналогічні поїздки в інших агентствах. Якщо десь ціни дуже великі або занадто маленькі, це привід насторожитися. Все менеджери працюють з одними і тими ж операторами в інших країнах, тому рівень цін на тури не повинен сильно відрізнятися. При цьому, невелика знижка цілком допустима, за її рахунок менеджер залучає свого клієнта, тобто вас, зменшуючи свою винагороду. Ненормально низькою вважається заниження вартості на 15-20% в порівнянні з цінами на аналогічні тури в інших компаній.
Корисна порада
Занадто сильно переживати теж не варто. Все ж випадки шахрайства досить рідкісні, і більшість відпочиваючих відмінно проводять свої відпустки, довіряючи їх організацію агентствам подорожей.