Як видалити зайву затірку зі швів кахля.

Після наклеювання плитки всі шви розшиваються затіркою, щоб плитка мала закінчений зовнішній вигляд, а також для захисту від вологи. Якщо затирка потрапила на плитку, то її необхідно видаляти. Це можна зробити за допомогою спеціальних або підручних засобів.
Вам знадобиться
  • - очищувач для затирання;
  • - ганчір'я;
  • - щітка;
  • - стамеска;
  • - молоток;
  • - дриль;
  • - свердло;
  • - індивідуальні засоби захисту (окуляри, рукавички, респіратор).
Інструкція
1
Роблячи розшивку плитки, відразу видаляйте зайву затірку за допомогою дрантя. Після висихання відтерти затірку набагато складніше. Для видалення засохлої затирання використовуйте хімічні або механічні засоби.
2
Щоб видалити засохлу затірку за допомогою хімічних засобів, використовуйте спеціальний засіб, призначений для очищення затірки з кахельної плитки. Розчинник для видалення затірки продається в магазині товарів для будівництва та ремонту і найбільш раціонально його придбати відразу, плануючи роботи з кахельною плиткою.
3
Засіб для видалення затірки на цементній основі має агресивний кислотний склад, тому працюйте в окулярах, рукавичках, респіраторі, з відкритими вікнами та дверима. Для використання засобу уважно ознайомтеся з інструкцією на етикетці, наносите засіб за допомогою дрантя або щітки. Після проведення робіт промийте плитку за допомогою миючих засобів, провітріть приміщення наскрізним потоком повітря.
4
епоксидної затирання видаляйте за допомогою хімічного засобу, призначеного для її видалення. Кислотний очищувач для цементу для цих цілей не підійде.
5
Щоб видалити з плитки затірку за допомогою механічних засобів, скористайтеся будь-якими підручними засобами. Ви можете використовувати залізну щітку для посуду, канцелярський ніж або будь-яку жорстку щітку. Працюйте максимально обережно, не докладаючи значних зусиль, так як при сильному терті кахель може покритися глибокими подряпинами і вам доведеться знову міняти плитку.
6
Якщо вам необхідно видалити затірку з причини заміни тріснутий плитки, то використовуйте тонке свердло і дриль або тонку стамеску і молоток. Дуже акуратно, шматочок за шматочком, видаліть затірку, приберіть плитку і змініть її на новий кахель. Якщо ви будете працювати неакуратно, то замість заміни однієї кахельної плитки вам доведеться прибрати і замінити кілька унаслідок того, що навколишній кахель просто трісне.
Зверніть увагу
Інших методів видалення засохлої затирання не існує. Навіть механічне видалення використовується досить рідко. Тому наклеюйте плитку максимально акуратно.