Як навчитися вимовляти звук.

Російська мова - одна з найкрасивіших і складних для вимови мов у світі. Зазвичай дитина вчиться правильно вимовляти всі букви і склади до 4-5 років, але якщо цього не відбувається - нічого страшного, значить прийшла пора позайматися з дитиною вдома. Якщо ж і це не допоможе - можна звертатися до логопеда (лікаря, що займається проблемами правильної вимови звуків і складів), який не тільки підбере правильну програму розвитку вимови, а й постарається розібратися в психологічній підгрунтя порушення дикції.
Вам знадобиться
  • - зручне і комфортне для дитини місце,
  • - яскраві картки з картинками,
  • - дзеркало,
  • - магнітофон,
  • - 20 хвилин часу 2-3 рази на тиждень.
Інструкція
1
Найбільші проблеми чекають дитину при проголошенні свистячих (ц, з, с), шиплячих (ч, ц, ш, щ) і сонорні (р, л) звуків. Часто, намагаючись не дратувати батька неправильним проголошенням складного звуку, дитина взагалі пропускає його в своїй промові. Обов'язково використовуйте у ваших вправах дзеркало - щоб дитина бачила, як саме він ставить язик, губи і зуби, і чи схожі його дії на ваші.
2
Починати відпрацювання виголошення варто з найпростішої методики - наслідування. Ви чітко і ясно вимовляєте проблемну букву або звук, демонструючи, як саме потрібно поставити мову щодо зубів, піднебіння, як повинні напружуватися м'язи обличчя, гортані і губ. Повторіть кілька разів, дуже повільно і спокійно. Краще обставити це грою: ви зображує індіанця, чужинця або манірно принцесу - для максимального комфорту дитини.
3
Також можна спробувати захопити дитину, попросивши повторити звуки, які видають тварини: наприклад, гарчати як тигр (р), дзижчати як жук (ж), пищати як комар (з), шипіти як змія (ш). Дана методика хороша тим, що тут задіяний не тільки слух, але і зір і пам'ять, що сприяє загальному розвитку.
4
Якщо методика наслідування не допомогла і дитина, незважаючи на коректну постановку мови, не може правильно вимовити букву, приступаємо до наступної методикою - відпрацювання окремих елементів звуків або складів. Головне в цій методиці - підготувати органи мови до вимови певних звуків, і в цьому допоможе артикуляційна гімнастика і артикуляційні вправи.
5
До таких вправ відносяться «Годинник» (мова працює як маятник, рухаючись з боку в бік), «Зуби» (повторювати рухи зубної щітки мовою, оглаживая зубний ряд за годинниковою стрілкою, потім кожен зуб окремо), « цукерка »(дитина втягує щоки, як якщо б смоктав смачну цукерку),« Помада »(облизує спочатку верхню, потім нижню губу, як якщо б фарбував помадою, як мама),« Конячка »(показати дитині" цокання ", звук, який видають копита коня по землі - приставити спинку язика до верхнього неба і з шумом відірвати його назад), «Змія» (вузький язичок висунути вперед якнайдалі, утримувати 15 секунд), «Чашка» (широкий мова висунути назовні, утримувати 15 секунд в вигляді чашки).
6
Найголовніше - щоб під час ваших занять дитині ні на хвилину не було нудно. Прищеплюйте йому, що вчитися - це завжди весело. Хоча іноді варто і як слід попрацювати. Хваліть його якнайчастіше, закріплюючи найменші успіхи. У вас обов'язково все вийде!
Корисна порада
Обов'язково використовуйте у ваших заняттях наочний матеріал і магнітофон зі звуками тварин і природи.
Рідкісний дитина, ледве почавши розмовляти, вимовляє всі звуки відразу і правильно, але якщо по первости невиразний гомін тільки розчулює, то з часом невиговаріванія окремих звуків може перетворитися на серйозну логопедичну проблему. Особливо неподатливим в цьому плані є звук Р, дуже часто батькам доводиться звертатися в спеціалістам для його правильної постановки.
Інструкція
1
Звичайно, легка картавість надає особливу чарівність мови і може стати навіть своєрідною родзинкою, який її володар буде пишатися, але часто неправильна вимова літери Р заважає повсякденному житті, а може навіть і стати серйозною перешкодою в питаннях просування по кар'єрних сходах. Тому, чим раніше батьки звернуться до логопеда, займаючись додатково з дитиною самостійно, тим швидше і легше підкориться нещасливий звук. Якщо до 5-6 років можна якось ще сподіватися, що проблема вирішиться сама собою, то більш старшим дітям без підтримки вже не обійтися.
2
Зазвичай діти хитрують, неполучается звук у своїй промові вони маскують під схожі звуки, такі як В або Л. Найбільш частою причиною невиговаріванія стає неправильна постановка мови. Дитина просто не знає, які рухи йому потрібно виробляти мовою і кілька простих вправ цілком зможуть вирішити проблему. Вимовивши звук правильно хоча б одного разу, він вже не зможе його забути, мова його стане чистою і правильною. Але перш, ніж приступати до занять, пам'ятайте, будь-які вправи потрібно підносити дитині, граючи. Тільки гра зацікавить юного непосиду, викличе в ньому бажання займатися і йти наполегливо до мети.
3
Посадіть дитину навпроти себе, запропонуйте йому пограти в «чисті зубки». Розтягнувши рот в усмішці, почніть чистити внутрішню і зовнішню поверхню зубів за допомогою мови, нижня щелепа при цьому не повинна рухатися. Така вправа дозволить дитині усвідомлено керувати рухами мови, краще відчути його в роті. Поцокать мовою, зображуючи конячку. Запропонуйте дитині подражнити, висолопивши язика між зубів, видуваючи при цьому повітря. Всі ці вправи не тільки дозволять поліпшити артикуляцію, але і доставлять велике задоволення як вам, так і вашому подопечному.Следующім етапом можна буде переходити безпосередньо до звуку Р. Попросіть дитину вимовити звук Д, нехай він спробує зробити це з великою частотою, імітуючи звук заводиться мотора. У якийсь момент чистої дерев'яною лопаткою спробуйте зрушити кінчик язика всередину. Тут же у промові проскочить бажана Р, «моторчик» завівся, порадійте цього з дитиною разом.
4
Після пари годин або днів таких занять у вашої дитини Р буде виходити легко і невимушено. Настане саме час для закріплення нового навику. Як не можна краще для цього підходять скоромовки. Дитині самій дуже сподобається голосно декламувати скоромовку про знаменитого Греку, і про що існувала проблемі ви забудете дуже скоро. Але пам'ятайте, що не все завжди виходить з першого разу, якщо дитина відмовляється займатися, він млявий і примхливий, ні в якому разі не лайте його. Строгістю і осуд ви досягнете абсолютно протилежного ефекту, дитина може замкнутися в собі і взагалі перестати розмовляти. Любов, ласка і гарний настрій навпроти дозволять дуже швидко домогтися результатів і ваша дитина навчиться вимовляти звук Р легко і невимушено
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=L9RoHMVuyLY
Зверніть увагу
А проблема в тому, що малюки не вимовляють деякі звуки і букви, і звичайно, найпопулярніша з них - буква «р». Найчастіше, це тимчасова складність, і з розвитком мови діти починають вимовляти підступну букву «р». Але бувають винятки, і картавість зберігається на все життя. Так як же навчитися говорити букву «р»?
Корисна порада
Звичайно, чим Ви старші, тим довше часу це займе. Але це ніколи не завадить, адже людина з правильною мовою завжди краще сприймається, ніж з дефективної. Тим більше, якщо він хоче працювати в тому місці, де потрібно багато говорити. Звичайно, вірніше за все буде сходити на заняття до логопеда, але не у всіх буває час на регулярні візити. Тому існує кілька методик як навчитися говорити букву Р будинку, не ходячи до лікаря.