Як зробити житнє борошно.

Борошно є одним з основних компонентів для багатьох кондитерських (і не тільки) виробів. Існує безліч видів і сортів борошна для виготовлення яких, в основному, використовуються різні зернові культури, такі як пшениця, овес, ячмінь, кукурудза, рис, жито, овес та інші. Деякі види борошна ви можете самостійно зробити вдома. Почніть з житнього борошна.
Вам знадобиться
  • - зерна;
  • - кавомолка;
  • - папір.
Інструкція
1
Житнє борошно буває трьох сортів: обойная, обдирне і сіяна. Найпростіше купити борошно в магазині, але всі ці види можна також виготовити в домашніх умовах, отримавши натуральний продукт без домішок. Найприйнятніший за часом і витраченим зусиллям варіант - виготовлення шпалерного житнього борошна шляхом розмелювання зерен жита (для її приготування використовується зерно цілком, у той час як для сіяною береться лише ядро, а для обдирного - оболонка зерна, що додасть вам чимало клопоту при виготовленні) .
2
Для виготовлення борошна в домашніх умовах вам буде потрібно кавомолка і добре провітрюється. Якщо ви хочете отримати м'яку, тонку по щільності борошно, наближену до першого сорту, використовуйте електричну кавомолку, якщо вам потрібен грубий помел - ручну.
3
Перемеліть зерна і викладіть тонким шаром (2-3 см) на шар чистої щільного паперу. Чи не викладайте борошно на газету, так як подрібнене зерно може увібрати друкарську фарбу і перетворитися на отруту.
4
Тепер отриману муку потрібно просушити в добре провітрюваному приміщенні, час від часу перемішуючи. Готовність продукту можна визначити за кольором, який повинен з жовтого стати бежево-білим, і на дотик - борошно не повинна липнути до рук.
5
Після цього борошно помістіть в паперовий або матерчатий пакет і зберігайте в сухому і прохолодному місці. Перед використанням просівають, так як житнє борошно домашнього приготування з часом може «братися» грудками.
6
Борошно, у тому числі житнє, буває різних сортів. Сорт борошна вказує на ретельність помелу - чим він дрібніше, тим вище сорт, а значить, така мука тонше за складом і краще пропікається. Незважаючи на те, що найбільше цінується вищий сорт, вважається, що саме борошно грубого помелу зберігає всі корисні речовини, в тому числі, клітковину. На млинах той чи інший сорт борошна виготовляють, збільшуючи або зменшуючи зазор між жорнами. У домашніх умовах, за відсутності спеціального устаткування, складно домогтися виготовлення того чи іншого сорту, так що доведеться задовольнятися будь-яким отриманим результатом.