Як створити новий бренд.

Надлишок товарних пропозицій в будь-якому секторі ринку служить основою для розвитку брендингу. Саме завдяки створенню продуманого іміджу торгової марки товар стає впізнаваним. Процес створення нового бренду складається з декількох етапів.
Інструкція
1
Почніть з розробки вашої основної ідеї. Один і той же товар, поміщений в «маркетингову оболонку» двох різних брендів має зовсім різне майбутнє на ринку. Визначте цільову аудиторію, позиціонування вашої марки. Проведіть дослідження, завдяки якому ви зможете з'ясувати переваги і потреби потенційних клієнтів, а також визначити вашу ринкову нішу.
2
Пропишіть детально концепцію бренду. Даний документ може стати частиною вашого бізнес-плану і допоможе в подальшому просуванні товару. Продумайте створення повноцінного образу, що викликає позитивні асоціації у публіки.
3
Виберіть назву. Приділіть даному пункту особливу увагу, оскільки вдала назва забезпечить істотну частку успіху у формуванні вашого бренду. Переконайтеся, що такої марки не існує, а також не зустрічається схожих назв. Якщо плануєте виходити на міжнародний ринок, дізнайтеся, як ім'я бренду звучить на інших мовах і які асоціації викликає у носіїв.
4
Зареєструйте товарний знак. Для цього ви можете звернутися до допомоги юридичної компанії або торгово-промислової палати. Дана процедура не обов'язкова, але якщо ви плануєте активно розвивати вашу марку, без цього кроку не обійтися. Так ви отримаєте гарантію, що права на бренд будуть захищені і належать тільки вам.
5
Створіть фірмовий стиль. Бажано, щоб ви продумали його концепцію самостійно, а виконання довірили професійного дизайнера. В даному випадку вам необхідні, як мінімум, логотип, фірмовий символіка для друкованих та рекламних матеріалів, сувенірна продукція. При досить розгалуженому бізнесі доцільно випустити брендбук - повне керівництво по фірмовому стилю, що дозволяє підтримувати єдиний стандарт у всіх філіях і торгових точках.
Потужний бренд на ринку товарів і послуг - шлях до успіху компанії. Однак, як домогтися того, щоб продукт став справжнім брендом, здатним продавати себе самостійно, знають далеко не всі, а реалізують свої знання одиниці. Універсальних правил створення потужного бренду не існує, проте можна вивіть якісь закономірності, враховуючи які, досягти висот у цій справі буде простіше.
Вам знадобиться
  • Дані конкурентного аналізу, дані аналізу ЦА, дані аналізу ринку
Інструкція
1
Чітко визначитеся з нішею, яку ви плануєте зайняти на ринку. Товар нікому не потрібен, якщо покупець не розуміє, навіщо він йому. Проаналізуйте стан ринку і спробуйте вивіть сегменти, які не зайняті вашими конкурентами. Сегментацію можна проводити за віковим критерієм, за статевою і т.д.
2
Оберіть свою цільову аудиторію. Ви повинні розуміти, кому саме ви збираєтеся продавати свій товар або послугу. Правильний вибір цільових груп допоможе забезпечити більший ефект ваших рекламних кампаній і розвитку іміджу бренду в цілому.
3
Проведіть ретельний аналіз своєї цільової аудиторії. Ви повинні знати про свого клієнта практично все: у скільки він прокидається, що їсть, які канали дивиться за сніданком, де працює, який його соціальний статус і рівень доходу. Чим краще ви будете інформовані, тим простіше вам буде створити потужний бренд.
4
Проаналізуйте сильні і слабкі сторони конкурентів. Подивіться, що вдалося їм найбільше, а в чому вони програють. Постійно відстежуйте дії компаній, які мають цільову аудиторію ідентичну вашої. Часто саме це допомагає зрозуміти свої помилки і зміцнити імідж свого продукту.
5
Виділіть основні положення, які свідчитимуть про унікальність і неповторність вашого бренду. Спробуйте знайти щось, чого раніше не використовувала жодна компанія на вашому ринку. Не бійтеся експериментувати, однак втрачати голову теж не варто. Наприклад, ви можете акцентувати суспільну увагу на те, що діяльність саме вашої компанії не заподіює ніякої шкоди навколишньому середовищу.
6
Проводьте рекламні та PR-акції. Якщо ви не будете постійно заявляти про себе, то потужний бренд вибудувати вам не вдасться, якими б геніальними не були ваші ідеї та пропозиції. Нові, яскраві, несподівані та інтригуючі кампанії можуть стати відмінною опорою для становлення бренду.