Чому чорніє листя.

Почорніння листя у кімнатних рослин - явище не таке вже рідкісне. Така біда може трапитися навіть з квіткою, за яким господарі, на їх погляд, ретельно доглядають. Боротися з цим симптомом можна, якщо правильно визначити його причину.
Вам знадобиться
  • - предмети за догляді за кімнатними рослинами.
  • - довідник по догляду за тими рослинами, які у вас є.
Інструкція
1
Найпоширеніша причина почорніння листя - сухість повітря. Листя псуються навіть у тих рослин, які дбайливі власники регулярно поливають. Але багато мешканців підвіконь дуже чутливі до пилу і вологості повітря. Якщо ці параметри не відповідають їхнім потребам - рослини захворюють. Це особливо характерно для мешканців тропіків. Наприклад, власники драцен стикаються з цією проблемою регулярно. Ліки повинне бути завжди під руками. Це самий звичайний обприскувач, яким необхідно користуватися не менш регулярно, ніж лійкою.
2
Видаліть пошкоджені листя. Обприскати рослину і надалі намагайтеся робити це частіше. У крупнолистних кімнатних квітів рекомендується також регулярно протирати листя. Робити це найкраще вологою поролоновою губкою.
3
Зверніть увагу на те, як ви поливаєте рослину. Багато починаючі квіткарі вважають, що чим частіше поливати - тим краще для рослини. Але це не завжди так. Якщо рослина поливати занадто рідко, листя його починають жовтіти і опадати. А ось перелив веде якраз до почорніння листя. Це особливо характерно для квітів, які люблять хороший дренаж і чутливі до застою води в грунті. Як не дивно, переливу не люблять багато рослин вологих тропіків і субтропіків. Для початку спробуйте видалити почорнілі листя і змінити режим поливу. Якщо це не допоможе, пересадите рослина. Викопайте його, видаліть пошкоджені корені. Рани присипте деревним вугіллям. Горщик для пересадки краще взяти трохи меншого розміру, ніж попередній. Добре його вимийте з содою і обдайте окропом. Забезпечте рослині хороший дренаж. З цієї причини нерідко чорніє листя у камелій, бегоній і навіть невибагливих гераней.
4
Подивіться, як часто ви удобрюєте квіти. Регулярні підгодівлі показані далеко не всім. Кожній групі необхідні свої збалансовані добрива. Надлишок їх так само шкідливий, як і недолік. Особливо не люблять частих підгодівлі рослини, звичні до мізерним малопоживним грунтам. Від надлишку мінеральних речовин можуть страждати в тому числі болотні та акваріумні рослини.