Як чистити артишок.

Артишок - «овоч-квітка» відомий ще з античності. Його вживали в їжу в Стародавній Греції, подавали на столи в Стародавньому Єгипті, в Стародавньому Римі на бенкетах знаті обов'язково присутня «їжа багатіїв» - артишок. Римляни знали - саме цей овоч допоможе їм впоратися з різними порушеннями роботи печінки, шлунка і кишечника - поширеними захворюваннями серед тих, хто ні звик відмовляти собі у величезній кількості різноманітної їжі.
Вам знадобиться
  • - артишок;
  • - рукавички;
  • - широкий гострий ніж;
  • - кухонні ножиці;
  • - овочевий ніж;
  • - 1/2 лимона.
Інструкція
1
Вибирайте артишоки з соковитими щільно прилеглими листям, тверді і пружні. За вагою артишок повинен здатися вам важче, ніж ви б очікували від такого обсягу. Якщо ви стискаєте артишок в руках і він скрипить - це хороший знак, значить овоч свіжий. Коли артишок трохи з невеликим коричневим відтінком (це називається «зимовий поцілунок», так як така забарвлення викликана «прихопили» його морозами) це теж добре - він став трохи солодший.
2
В їжу від всього овоча-квітки йде тільки саме дінці - квітколоже разом з м'ясистим підставами пелюсток або ніжна «серединка». Перш ніж приступити до чищення та обробленні артишоку, вимийте його під холодною проточною водою. Бережіть руки! У артишоку несподівано гострі краї пелюсток і краще подальші маніпуляції проводити в рукавичках. Акуратно сполосніть між листям. Опустіть «головою» вниз і енергійно струсіть воду. Потім витріть насухо.
3
Візьміть гострий широкий ніж і відріжте верхню чверть «бутона». Приблизно 3-5 сантиметрів. Артишок при контакті з повітрям, дуже швидко втрачає свій колір. Приготуйте широку ємність з водою, видавіть в неї половинку лимона і тримайте оброблені овочі в ній. Поміняйте ніж на кухонні ножиці і зріжте ті самі «шиповані» краю пелюсток. Відріжте стебло біля самої основи. Якщо ви хочете чимось начинити артишоки, то вони вже майже готові до фарширування. Вам залишилося тільки відварити їх в киплячій воді протягом години, видалити фіолетову серцевину і знаходяться під нею «волосся» і приготувати овоч, керуючись обраним рецептом.
4
Продовжуйте чистити ці овочі, якщо ви хочете інакше використовувати артишоки, ніж нафарширувати. Вручну видаліть - відламайте всі «листя», починаючи із зовнішнього ряду. Просто беріться за пелюстка і тягніть його вниз, він обломиться відразу.
5
Після того як ви видалите всі м'ясисті зелені пелюстки, у вас в руках опиниться бліда серцевина з ніжних внутрішніх пелюсток. Візьміть ніж для овочів і обріжте, по колу, залишки жорстких пелюсток у самого заснування «квітки».
6
Розріжте артишок навпіл уздовж. Видаліть фіолетові листя і «ворсинки». З цим завданням чудово впорається ложка для морозива. Артишок готовий до використання.
Корисна порада
Артишоки можна купити в магазині цілий рік, але «сезон» у них з березня по травень.