Чому болить горло.

Біль у горлі може бути симптомом безлічі різних захворювань. Деякі з них не становлять загрози, несвоєчасна діагностика інших може призвести до розвитку серйозних ускладнень.
Інструкція
1
Найпоширеніша причина болю в горлі - вірусна інфекція. Її додатковими ознаками можуть бути нежить, кашель, сльозотеча, підвищення температури, головний і м'язовий біль. Діагностика зазвичай не викликає труднощів: при огляді зів гиперемирован. Одужання, як правило, настає протягом 3-5 днів, прискорити його можна полосканням горла, промиванням носа фізіологічним розчином.
2
Ще однією поширеною причиною болю в горлі є ангіна. Захворювання, як правило, протікає важко. Біль у горлі настільки сильна, що виникають труднощі з прийомом їжі. Температура піднімається до 39-40 градусів, а при огляді можна виявити скупчення гною на мигдалинах. Захворювання лікується антибіотиками, одужання зазвичай настає протягом 7-10 дней.В рідкісних випадках біль у горлі і наліт можуть вказувати на дифтерію, тому важливо звернутися до терапевта або інфекціоніста для постановки точного діагнозу і призначення адекватного лікування.
3
Якщо сильний біль у горлі супроводжується шкірним висипом, запаленням і хворобливістю лімфатичних вузлів, збільшенням селезінки і печінки, ймовірно, йдеться про інфекційному мононуклеозі. Лікування повинно проводитися під наглядом фахівця. У цьому випадку ризик розвитку ускладнень досить низький, а одужання настає протягом двох тижнів.
4
Причиною болю в горлі може бути сухе повітря. Найчастіше проблема виникає в холодну пору року, під час опалювального сезону. Лікування полягає в полосканні горла трав'яними відварами (ромашка, шавлія) і зволоження повітря в приміщенні.
5
Біль у горлі може також виникнути після тривалого перебування в прокуреному або задимленому приміщенні. Як правило, лікування в цьому випадку не потрібно. Впоратися з неприємними відчуттями можна, посмоктавши м'ятні льодяники.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WW9K4mWGIp4