Як дізнатися оптимальну вагу.

Прагнення до досконалості - природна риса людства. Вона змушує людей радіти прекрасному, створювати для себе привабливий образ, і звичайно, підтримувати власну вагу в оптимальному значенні. Скористайтеся наведеними нижче формулами, розрахуйте свою оптимальну вагу.
Інструкція
1
Однією з найбільш давніх методик визначення норми ваги є «формула індексу». Розробив її Адольф Кетле в 1869 році. Незважаючи на те, що даний спосіб вже існує 1,5 століття, він широко використовується серед любителів фітнесу і спортсменів. Для розрахунку вам знадобляться два точних показника: фактична вага в кілограмах і зростання в метрах. Зведіть значення зростання в квадрат. Розділіть свою вагу на попереднє число. У вас вийде індекс маси тіла. Наприклад, ваш зріст 1,7 м, вага - 62 кг. Знайдіть квадрат 1,7, він дорівнює 2,89. Потім число 62 розділіть на 2,89. Таким чином, індекс складе 21,5.
2
Оптимальне значення показника повинно бути в інтервалі між 18,3 і 24,9. Якщо ваш індекс менше 18,3, то вага не дотягує до норми. В цьому випадку варто задуматися про додатковий набір м'язової маси. І відповідно, перевищення значення 24,9 говорить про зайвий вазі. Крім того, індекс 30 говорить про першій стадії ожиріння. Перевищення цього значення на 5 вже позначає другу стадію, а показник 40 - третю.
3
Вчений Брокк розробив ще один спосіб визначення оптимальної ваги. Формула досить проста. З'ясуйте своє зростання в сантиметрах. З цього значення відніміть 100. Отримане значення і буде ваш оптимальну вагу. У зв'язку з тим, що люди по статурі діляться на нормостеников, астеников (худих) і гиперстеников (повних), слід і вага, розрахований по даній формулі, трохи скорегувати. Якщо у вас худорлява статура, відніміть з отриманого значення 6 - 10 кг. Гиперстенику же, навпаки, необхідно до кінцевої цифри додати приблизно 5 - 6 кг.
4
Намагайтеся дотримуватися оптимальних значень своєї ваги, тоді ви допоможете своєму організму легко справлятися зі своїми обов'язками. Будете здорові, життєрадісні і сповнені сил.
Чи можна самостійно обчислити, чи є у вас зайві кілограми? Які ж параметри «ідеального» ваги ? Насправді формули розрахунку оптимального ваги немає. В основному підносяться таблиці усереднених ваг, що відповідають тим чи іншим вікам. Звичайно, зважити всі жирові відкладення неможливо. Ми маємо різну конституцію, і, значить, прошарок жирової тканини має різну товщину. Тому для визначення оптимального ваги лікарі користуються різними методами.
Інструкція
1
Перша формула визначення оптимального ваги зародилася в Британії. Її творець Брок. Спочатку даний спосіб використовували при відборі солдат в королівські військово-морські сили. Винайдена вона була з практичних міркувань. Моряк мав бути легким, щоб забиратися вгору по канатам.Формула така: «нормальна маса» = зріст (в см) - 100
2
Ще один з таких способів називається денситометрия, коли товщину шкірних складок в різних частинах тулуба порівнюють із значеннями таблиці. Всесвітня організація охорони здоров'я радить поміряти ширину складки шкіри на задній частині плеча, точка якої знаходиться на 10-15 см вище ліктьового суглоба. В нормі - 1 см.
3
Але найбільш популярна формула обчислення ІМТ, іншими словами індексу маси тіла. Полягає в співвідношенні ваги і росту людини. Відома по імені її творця Кетле. Вона застосовна і для жінок, і для чоловіків. Визначається не тільки ступінь ожиріння, але і виявляється ризик захворюваннями різними хворобами. Як же розрахувати свій особистий індекс? ІМТ = маса тіла, кг/зріст, м в квадраті
4
Нормальний індекс дорівнює 24,3 для жінок і 24,7 для чоловіків. Щоб визначити, треба вам худнути чи ні, необхідно зіставити отриманий індекс з табліцей.- ІМТ менше 19 - ваша вага недостатній, терміново треба набирати відсутні кілограми; - ІМТ від 20 до 25 - норма; - ІМТ від 26 до 30 - невисокий надлишок маси , в цілях профілактики можна вибрати одну з дієт; - ІМТ від 31 до 40 - надмірна вага, необхідно сідати на жорстку дієту; - ІМТ вище 40 - надзвичайно високий вагу, треба звернутися до врачу.А ось для людей займаються спортом, вагітним і годуючим мамам результати розрахунку ІМТ можуть «збрехати».