Як настилати лінолеум.

Сьогодні у продажу можна зустріти величезний вибір підлогових покриттів. Лінолеум користується засуженной популярністю завдяки простоті настілки і нескладному догляду в процесі експлуатації.
Вам знадобиться
  • - спеціальні ножі із змінними лезами;
  • - спеціальний клей для лінолеуму;
  • - двостороння липка стрічка;
  • - грунтовка;
  • - мастика.
Інструкція
1
Визначтеся, чи будете ви настилати лінолеум насухо або наклеювати. Багато в чому це залежить від площі приміщення і від подальших умов його експлуатації.
2
Якщо площа кімнати, в яку ви плануєте покласти лінолеум менше 20 квадратних метрів, настелите його насухо. Попередньо усунете всі можливі дефекти на поверхні підлоги. Демонтуйте плінтуса, ретельно підметіть підлогу.
3
Лінолеум наріжте шматками необхідної довжини. Подгоните малюнок. Залиште полежати протягом 15-20 днів.
4
Прикріпіть кромки лінолеуму до основи підлоги. Якщо підлога дерев'яна - прибийте толевими цвяхами з інтервалом близько 5 см. Для міцності прикріпіть кромки до основи алюмінієвими смугами. Попередньо передбачте в них просвердлені під розмір шлюпки шурупа або цвяха отвори. Якщо підлога бетонна - пробийте або просвердлите отвори під пробки. У ці пробки вкрутите шурупи при закріпленні кромки лінолеуму.
5
Приклейте двосторонньої липкою стрічкою або прибийте цвяхами місця стикування полотен. Поставте на місце плінтуса.
6
У великих приміщеннях наклейте лінолеум. Використовуйте цей метод в тому випадку, якщо вам необхідно в одній кімнаті покласти два і більше шматка матеріалу. Приклеювати лінолеум рекомендується так само за наявності важкої меблів, що пересувалися, яка може викликати спучування покриття.
7
Підметіть підлогу і видаліть весь пил. Прогрунтуйте основу підлоги і (або) тильну сторону листа лінолеуму. Залиште на 2 доби.
8
Намажьте мастикою основу підлоги і (або) тильну сторону полотна. Постеліть лінолеум і злегка пригладьте. Повторіть дії з рештою полотнами.
9
Прокатайте лінолеум важким валиком або прітріте за допомогою коркової дошки. В результаті віддалятися бульбашки повітря, і клей рівномірно розміститися під полотном.
10
Використовуйте акриловий дисперсійний клей або клей, який рекомендує компанія-виробник обраного вами покриття.
11
Закрийте всі стики холодної зварюванням. Т.е заповніть шви спеціальним клеєм прозорого або одного з покриттям кольору.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=x7FHQA1kE_I
Зверніть увагу
Можна приклеювати лінолеум і без використання грунтовки. Однак у цьому випадку він прикріпиться менш міцно.
Корисна порада
Якщо ви використовуєте олійно-крейдяну мастику, підстава заґрунтуйте оліфою, а якщо - бітумну або резінобітумной, то заґрунтуйте цієї ж мастикою, розведеною бензином в пропорції 1: 2.