Як навчитися зашивати.

порвати одяг можна віднести для лагодження в майстерню або ж просто викинути. Однак перш спробуйте привести її в порядок самостійно. Невеликі дірки і порізи усуваються швидко і непомітно. Потрібно лише придбати пристосування для штопання, підходящі голки і нитки, а також освоїти кілька простих прийомів шиття.
Вам знадобиться
  • - нитки для штопання;
  • - тонкі синтетичні нитки;
  • - голка для шиття;
  • - голка для вишивання;
  • - гриб для штопання;
  • - маленькі гострі ножиці.
Інструкція
1
Обзаведіться базовим швейним набором. Вам знадобиться набір ниток різної товщини і структури, голки, дерев'яний гриб для штопання, який можна замінити електричною лампочкою або спеціальним пристосуванням для штопання із вмонтованою підсвічуванням.
2
Найчастіше припадають зашивати шкарпетки, колготки, панчохи та інший повсякденний трикотаж. Виявивши дірку на шкарпетці, підберіть нитки для штопання - вони більш об'ємні і м'які. Виберіть відповідний колір, виверніть носок навиворіт, натягніть його на дерев'яний гриб або лампочку і приступайте до штопанні.
3
Для початку обріжте гострими ножицями стирчать нитки. Пройдіться швом «вперед голку» по периметру дірки, відступивши від її краю на 2-3 міліметра. Трохи стягніть нитку, прісобранная тканину. Закріпіть шов кількома дрібними стібками. Прокладіть паралельні стібки від одного краю діри до іншого так, щоб нитка була протягнута через діру.
4
Починайте штопання дрібними стібками, захоплюючи край тканини і прокладені нитки. Ведіть голку від одного краю голки до іншого і назад. Таким чином прошийте наскільки рядів, накладаючи один ряд стібків поверх іншого. Слідкуйте, щоб щільність штопання не перевищила товщину самої тканини. Чи не стягуйте шов, стібки повинні лягати вільно.
5
Тонкі колготки і панчохи зашивають інакше. Підберіть тонкі синтетичні нитки в колір полотна. Розправте пошкоджений панчіх на штопальної грибі, знайдіть спущену петлю, підчепити її голкою і закріпіть кількома дрібними стібками. Так поступите з усіма виявленими петлями. Якщо цього не зробити, дірка або «стрілка» збільшуватиметься.
6
Дрібні дірки можна просто стягнути, проклавши кілька щільних стібків через діру. Після цього зафіксуйте шов, зробивши кілька дрібних стібків на одному місці і зав'язавши на нитці вузлик. «Стрілку» зашивайте, кладучи дрібні косі стібки через неї і стягуючи нитку. Не тягніть занадто сильно, шов не повинен морщити і збиратися в складки.
7
Подібним чином можна зашити і в'язаний трикотаж - шарф, рукавиці або светр. Для об'ємного трикотажу знадобляться товсті нитки в тон і голка з тупим кінчиком (наприклад, вишивальна). Ідеальний вибір - нитки, з яких пов'язано сам виріб.
8
Зашиваючи порізи на тканини, скористайтеся іншим способом. Розправте постраждалу ділянку, всуньте в голку нитки необхідного кольору і прокладете уздовж порізу ряд дрібних стібків швом «вперед голку». Таким чином, ви зафіксуєте краю тканини й уникнете її осипання.
9
Оскільки ви працюєте з виворотом речі, час від часу оглядайте лицьову сторону, перевіряючи, як виглядатиме шов. Прокладіть радий дрібних стібків перпендикулярно порізу, чи не стягуючи тканину. Стібки кладіть паралельно один одному. Закріпіть шов і пропрасуйте його праскою. Якщо нитки обрані правильно, шов буде практично непомітний.