Як читати аналізи.

Коли здаємо аналізи і отримуємо на руки папірець з результатами, ми все намагаємося зрозуміти, що ж ховається за цими цифрами. І нам нічого незрозуміло. Зате варто лікарю подивитися на результат, як йому відразу стає все зрозуміло. І він оголошує: "Ви здорові" або "Ви хворі". Але навчитися самостійно "читати" аналізи нескладно.
Інструкція
1
На виписці поруч з отримати значенням знаходиться значення норми. Дивимося чи вкладається наш результат в ці рамки. Якщо вкладається, значить, ви здорові. Якщо ж у вас в організмі йде запальний процес, то будуть підвищені лейкоцити або показник швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ). При анемії буде знижено показник гемоглобіну та еритроцитів. Якщо підвищуються тромбоцити - це ознака захворювань крові. А якщо в організмі більше 5% еозонофілов, це означає, що у хворого алергія.
2
Але може бути так, що результат буде в рамках норми, але знаходиться або ближче до першого значенням, або до другого. І тоді це означає, що чогось у вашому організмі або по нижній межі норми злегка не вистачає, або по верхній межі перебір. Саме ці показники можна коректувати, щоб не допустити розвитку захворювання.
3
Параметри загального аналізу сечі можуть вказувати на урологічні захворювання (про це вам повідомлять підвищені лейкоцити в аналізі). До таких відносяться: пієлонефрит, цистит, нефрит, ниркова недостатність. Поява глюкози в аналізі говорить про наявність цукрового діабета.По кольором сечі, якщо вона темного кольору, схожої на густозаваренной чай, можна визначити захворювання печінки. Адже саме "зайвий" білірубін забарвлює сечу в такий колір. На сечокам'яну хворобу в аналізі сечі вказує що з'явився кальцій. А кров у сечі може говорити про наявність пухлини сечового міхура.
Щоб читати аналіз крові самостійно, необхідні мінімальні знання термінології в медицині.

Еритроцити в аналізі позначаються як RBC. Для здорової людини їх кількість повинна бути 3.8-5.8 млн. Якщо це значення менше, можливо у пацієнта розвивається анемія. Гемоглобін записується як HGB. Якщо рівень гемоглобін невисокий (для здорової людини від 110 до 165 г. на один літр крові), тоді це ознака залізодефіцитної анемії. Низький рівень HGB перешкоджає хорошій згортання крові, провокуючи сильні кровотечі. Якщо рівень гемоглобіну високий - у пацієнта хронічний лейкоз - доброякісне захворювання крові. Тромбоцити позначаються як НСТ. Вони приймають участь в згортання крові. Нормальний показник тромбоцитів - 350-500 тис. В мм крові. Низький рівень НСТ свідчить про високу кровоточивості і попереджає про можливе захворювання крові.Лейкоціти в аналізі значаться як WBC. Для здорової людини рівень білих кров'яних тілець повинен складати 3,5-10 тис. В мм крові. Зниження або підвищення рівня WBC є сигналом про запальних процесах, які проходять в організме.В загальному аналізі є й п/ядерні та с/ядерні. Загальна кількість лейкоцитів складається з молодих паличкоядерних клітин, які надалі дозрівають і перетворюються в сегментоядерні клітини. Рівень паличкоядерних клітин має становити п'ять відсотків від загальної кількості зрілих лейкоцитів. Якщо це значення перевищує встановлений показник, значить, в організмі присутній воспаленіе.Лімфоціти позначаються як ЛІМ. Нормальний рівень лімфоцитів становить 30 відсотків від загальної кількості лейкоцитів. Збільшення рівня свідчить про туберкульоз. Також значне зростання рівня лімфоцитів характерний для лимфолейкоза, проте остаточний висновок лікар робить після проведення додаткових аналізов.Еозонофіли записуються в загальному аналізі як ЕОЗ. Якщо їх рівень вище 50 відсотків, ймовірно у пацієнта спостерігається аллергія.Скорость осідання еритроцитів позначається як ШОЕ. Нормальний рівень ШОЕ не повинен бути вище 17-18 мм за одну годину. Якщо рівень осідання еритроцити набагато більше 20 мм за одну годину - це явна ознака воспаленія.Зная вищеперелічені позначення, ви легко зможете читати аналіз крові без допомоги лікаря, однак висновок про стан вашого здоров'я повинен робити ваш лікуючий лікар.