Як вибрати тепловізор.

Тепловізор - це пристрій, що реєструє теплове випромінювання і перетворює його в формат, прийнятний для людського ока. З його допомогою можна виявляти можливі несправності в роботі приладів, спостерігати за змінами на якій-небудь ділянці. Для того щоб правильно орієнтуватися в асортименті моделей тепловізорів, представленому в магазинах, вам необхідно знати наступні параметри.
Інструкція
1
Одна з найважливіших характеристик тепловізора - це його термочутливість або похибка при зміні температури в двох різних точках. Чим менше буде даний параметр, тим якісніше і достовірне зображення буде виводити пристрій. Тепловізор, що володіє чутливістю в 0,025 - 0,05 градусів Цельсія, дозволить розрізняти всі предмети, що знаходяться при однаковій температурі. Однак навіть при більш низькій термочутливості, пристрій відображає теплової слід людини на будь-якій поверхні.
2
Крім термочутливості пристрою, на якість зображення впливає і розмір ІК детектора. Наприклад, тепловізор з дозволом матриці 160х120 виводитиме картинку, що складається з 19200 значень температури. Тому чим більше буде розмір матриці, тим простіше виявити температурні аномалії.
3
Наступна характеристика тепловізора - це діапазон вимірюваних температур. В цьому випадку необхідно керуватися тим, з якими ступенями нагріву ви працюєте. Наприклад, якщо ви обслуговуєте електродвигуни, то тепловізор з діапазоном 40 ... + 500 ° С буде відмінно справлятися з поставленим завданням.
4
Після цього зверніть увагу на режими відображення інформації на екрані пристрою: - режим Full IR виводить повноекранне інфрачервоне зображення, що дозволить виявляти найдрібніші деталі; - режим Picture-in-Picture дозволить вам створити спеціальне «вікно» з ІК зображенням , оточене звичайним фотографічним зображенням. За допомогою такого режиму набагато простіше ідентифікувати необхідний об'єкт; - автоматичні злиття призначене для злитого відображення видимого та ІЧ зображення на одному екрані. В опціях ви можете самостійно налаштувати співвідношення злиття. Даний режим дозволяє деталізувати картинку, виділити проблемну ділянку; - IR/Visible Alarm - відображає тільки ті ділянки, температура яких вище встановленого користувачем межі; - Full Visible Light - це цифровий знімок, одержуваний як при використанні звичайної фотокамери.
5
Ще одним важливим критерієм є наявність додаткових функцій. Вони дозволять вам значно розширити область застосування пристрою. Наприклад, функція наближення (zoom) використовується для вивчення важкодоступних об'єктів на відстані. Деякі найбільш сучасні пристрої можуть записувати відео в ІК зображенні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Wf5sl0k-0Og