Як навчити дитину трудитися.

Розкидані по всій кімнаті іграшки, сліди брудного взуття в коридорі, крихти хліба, фантики від цукерок і невимитий чашка на столі - невесела картина для будь-якого батька. Щоб уникнути подібної ситуації і виростити "маминого помічника" (або помічницю), знадобиться чимало терпіння.
Вам знадобиться
  • - набори для ручної праці.
Інструкція
1
Не чекайте, коли дитина підросте. Привчайте дитину до праці з першого року життя. Як тільки дитина навчилася ходити, він цілком може допомогти мамі зібрати іграшки - принести кубик, покласти на місце собачку. Це перші кроки до того, щоб дитина самостійно навчився прибирати за собою іграшки і підтримував порядок в кімнаті.
2
Регулярно давайте дитині невеликі завдання: допомогти мамі накрити на стіл, полити квіти, віднести бабусі склянку води, принести татові тапочки, укрити ковдрою сестричку.
3
не дратує і не сваріть дитину, якщо у нього щось не виходить. Поки у дитини погано розвинена моторика рук, він буде упускати олівці, ложки, не зможе рівно скласти газети. Завжди дякуйте дитини за допомогу.
4
Трудитеся разом. Якщо ви затіяли прибирання в будинку, попросіть малюка витерти пил, вимити свої іграшки, навести порядок на столі. У разі необхідності - допоможіть. Навіть якщо після дитини необхідно все робити заново, зробіть це непомітно, без коментарів. І обов'язково похваліть дитину в присутності інших дорослих.
5
Вибирайте для читання повчальні казки та оповідання, де головні герої домагаються мети своєю працею (наприклад, російська народна казка «Колосок», «Пані Метелиця» та ін.). Обговоріть з дитиною поведінку головних героїв. Запитайте, на кого малюкові хотілося б бути схожим.
6
Купуйте дитині іграшки, що сприяють розвитку трудових навичок. Це можуть бути різні набори для ручної праці (в'язання, вишивання, випалювання, ліплення з глини і т.п.), а також сучасні набори для приготування дітьми справжньої їжі (дитячий міксер, формочки для печива). Не шкодуйте свого часу, присвятіть кілька вечорів навчанню дитини найпростішим навичкам: приготування бутербродів, сервіровка столу.
7
Якщо у вас є дача, виділіть дитині клумбу або грядку. Вивчайте доглядати за рослинами - поливати їх, рихлити землю. Зібраний урожай допоможе маленькому члену сім'ї відчути свою важливість і причетність до праці дорослих.
8
У міру дорослішання дитини розширюйте коло нескладних обов'язків: годувати домашнього улюбленця (морську свинку, собаку, кішку або рибок), регулярно поливати квітку у своїй кімнаті, накривати стіл до вечері. Заохочуйте малюка, якщо він проявляє ініціативу в бажанні допомогти комусь.