Як обшити вагонкою стелю. дача -деревяні стелі з чого.

Для обробки лазні або сауни можна використовувати вагонку. Даний матеріал володіє хорошими властивостями. Варто відзначити, обшити стелю і стіни вагонкою може будь-хто. При цьому не потрібні особливі навички.
Вам знадобиться
  • - вагонка;
  • - потайні цвяхи;
  • - фольга;
  • - утеплювач;
  • - молоток;
  • - добойник.
Інструкція
1
Обшивку обов'язково потрібно починати зі стелі. Перед цим необхідно в приміщенні парилки укласти утеплювач між провідних планок. Саме на них кріпляться полотна фольги і каркас для монтажу вагонки. Як утеплювач можна використовувати будь-яку мінеральну вату. Врахуйте, вона не повинна «дихати» і горіти в полум'ї сірника. Вкрай не рекомендується як утеплювач використовувати пінопласт.
2
Поверх вати укладіть пергамін. Фольгу натягніть перпендикулярно провідним дошках, між якими укладений утеплювач. Кріпити його найкраще кнопками. Полотна фольги укладайте внахлест. Починати рекомендується з боку входу. Стеля всередині приміщення зашейте панелями. Використовуйте для кріплення потайні цвяхи. Також ви можете скористатися спеціальними кріпленнями для фіксації. Цвяхи забивайте в паз спочатку молотком, а потім добойником. Крайні ж дошки можна пришивати відкритими цвяхами, які мають відкушені капелюшки. Місце його входу в двері обробіть шкіркою.
3
При монтажі вагонки обов'язково зверніть увагу на задню вентиляцію. Водний конденсат не повинен утворюватися. Для цього спочатку зробіть основу з планок. Для цієї мети найкраще підходить вистругана ялинова деревина. Прибийте планки вздовж і впоперек на стіну.
4
Між стелею і вагонкою в будь-якому випадку має бути присутня вентиляція. Саме провітрювання гарантує відсутність утворення конденсату. Підшивати стелю необхідно на відстані 5 см. Використовуйте хороші засоби кріплення. Вони повинні добре переносити вологість. Затискачі, гвинти і цвяхи обов'язково повинні бути оцинкованими. Тим самим ви можете запобігти появі плям іржі.
5
Вагонка також можна обшити ванну кімнату або душову. У цих випадках головне дотримуватися технологію монтажу. Не варто забувати про тепло і гідроізоляцію.
Зверніть увагу
Краї дощок закругляются, а між ними залишають невеликі зазори. При експлуатації приміщення це значно полегшить прибирання. Обшиваючи стіни, дошки закріплюють або на заздалегідь підготовлену обрешітку, або безпосередньо на поверхні.
Корисна порада
Краща вагонка для лазні - з осики (висока вологостійкість + мало схильна до розщеплення).