Як оцінити будинок в селі. Як оцінити вартість будинку в селі.

Оцінка нерухомості здійснюється на підставі Федерального закону «Про оціночної вартості» і його зміною від 22 липня 2010 року За номером 167-Ф3. Існує два види оцінки - це кадастрова і незалежна, здійснювана приватними компаніями. Для продажу будинку ви маєте право застосувати будь-яку оцінку, в тому числі продати нерухомість за свою ціну, яку ви вважаєте за потрібне назвати покупцям.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - документи на будинок;
  • - документи на ділянку;
  • - заява;
  • - квитанція про оплату держмита за послуги.
Інструкція
1
Якщо ви хочете закласти будинок в селі в банківські структури, наприклад якщо берете велику суму позики, то вам необхідно отримати довідку про кадастрової вартості будівель і земельної ділянки, так як банк приймає тільки довідки про кадастрової вартості. Також довідка може знадобитися для оформлення угоди дарування або для здійснення інших юридично значимих дій.
2
Щоб отримати довідку про кадастрової вартості будинку, зверніться в БТІ. Пред'явіть свій паспорт, технічний паспорт будинку, правовстановлюючі документи та свідоцтво про власність, а також заповніть бланк заяви на отримання довідки про кадастрової вартості.
3
Якщо кадастровий паспорт оформляли більше 5 років тому, то вам доведеться сплатити послуги техніка, щоб знову оглянули будинок і надвірні споруди для внесення змін до кадастровий паспорт.
4
Оціночна кадастрова вартість на будинок і надвірні споруди проводиться з урахуванням багатьох параметрів. Враховується рік побудови, ринкові ціни на нерухомість в Україні, відсоток зносу будівельних матеріалів, місцезнаходження нерухомості.
5
Терміни оформлення довідки про кадастрової вартості залежать від тарифу, який ви оплатите за послуги фахівців БТІ. Якщо вам необхідно отримати її терміново, оплачуйте прискорений тариф.
6
Щоб отримати довідку про кадастрової вартості земельної ділянки, зверніться в кадастрову палату по єдиному обліку землі, кадастру і картографії. Довідку вам видадуть на підставі межування. Якщо ви вже поставили ділянку на єдиний облік і у вас оформлений кадастровий паспорт, то вартість ділянки буде визначена на підставі наявних документів.
7
Заповніть заяву, пред'явіть свій паспорт, правовстановлюючі документи на ділянку, свідоцтво про власність.
8
Довідку вам видадуть через один місяць, якщо ви оплатили стандартний тариф. При оплаті прискореного тарифу видача довідки здійснюється протягом трьох днів.
9
Якщо вам необхідно отримати оціночну вартість незалежних експертних агенцій, зверніться в будь-яку організацію, що має державну акредитацію на здійснення даного роду послуг.
10
Незалежні експерти видають довідку про ринкову вартість будь-якої нерухомості, але офіційно дані довідки ніде не враховуються. Тому вона вам буде потрібно лише для визначення продажної вартості будинку, якщо ви самі не впевнені її визначити.