Як обчислити площу прямокутного трикутника.

Трикутник - це геометрична фігура, що складається з трьох сторін і має три кута. У прямокутного трикутника один кут повинен бути прямим. Своїми сторонами трикутник замикає певну площу на площині.
Вам знадобиться
  • Навики арифметичного рахунки.
Інструкція
1
Візьміть будь прямокутний трикутник АВС і добудуйте його до прямокутника. Для цього з гострих кутів А і С проведіть лінії, паралельні катетам трикутника. Лінії перетнуться в точці D. При цьому сторони АВ і СD будуть рівними, так само як і сторона AD буде рівний BC. Гіпотенуза трикутника АВС стає діагоналлю прямокутника ABCD.
2
Площа будь-якого чотирикутного прямокутника на площині визначається твором його довжини на шіріну.В вашому випадку площа прямокутника ABCD обчислюється перемножением AB x BC або CD x AD.Допустім, в отриманому прямокутнику AB = CD = 2 см.AD = DC = 4 см.Перемножьте. Площа прямокутника складе AB x BC = 2 х 4 = 8 (см).
3
З усіх різновидів трикутників площа прямокутного трикутника обчислюється найбільш просто і не вимагає особливих, хитромудрих расчетов.Так як діагональ в прямокутнику ділить його площа рівно навпіл, то спочатку побудований вами трикутник АВС складатиме якраз цю половину, і його площа буде дорівнює? площі прямокутника ABCD. 8: 2 = 4 (см).
4
Продовжуючи, міркуйте так: Сторони АВ і ВС прямокутника ABCD одночасно є катетами трикутника АВС. Виходячи з цього, робіть вивод.Чтоби обчислити площу прямокутного трикутника, треба перемножити числові значення його катетів і, враховуючи, що площа трикутника - це? площі прямокутника з подібними сторонами, розділити результат пополам.В результаті ви отримали формулу: Sтр. =? AB * НД
5
Висновок: Прямокутний трикутник за своєю суттю є половиною прямокутника. Його гіпотенуза - це діагональ, а катети - довжина і ширина легко добудовується прямокутника. Отже, площа прямокутного трикутника складатиме рівно половину прямокутника з подібними сторонами.