Як перевірити кодування.

Іноді при спробі відкрити текстовий файл замість звичайного тексту можна побачити набір незрозумілих символів. Це означає що, швидше за все, вихідна кодування файлу була змінена. У такій ситуації її потрібно перевірити ще раз і при необхідності змінити на правильну. Після цього текстової файл буде знову читаним.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма «Штірліц».
Інструкція
1
Для подальших дій вам потрібна програма «Штірліц». Додаток легко можна знайти в інтернеті. Скачайте його (скачується в архіві). Розпакуйте архів в будь-яку папку. Програму інсталювати не потрібно. Запустити її можна прямо з папки.
2
Після запуску програми ви опинитеся в основному меню. У верхньому лівому кутку вікна натисніть по команді «Файл». Потім виберіть команду «Відкрити». З'явиться вікно огляду. В цьому вікні необхідно вказати шлях до файлу, для якого ви хочете дізнатися вихідну кодування. Виділіть файл за допомогою лівої кнопки мишки. Після цього знизу вікна натисніть «Відкрити». Вміст документа з'явиться у вікні головного меню програми.
3
Далі в меню програми виберіть компонент «Правка». Після цього в додатковому меню клікніть по «Декодувати». Розпочнеться процедура декодування файлу. Як правило, її тривалість не перевищує десяти секунд. Після завершення операції замість незрозумілих символів у вікні програми повинен з'явитися читається текст. Зверху в меню програми повинна бути інформація про кодування поточного файлу.
4
Тепер можна зберегти документ вже в нормальному стані. Для цього натисніть «Файл» і в додатковому меню виберіть «Зберегти як». Після цього виберіть папку, в яку вам потрібно зберегти документ.
5
Якщо вам необхідно кодувати документ в інший формат, то це зробити теж досить просто. Зверху на панелі інструментів є список різних кодів. Коли документ буде декодована, все що вам потрібно - це вибрати код і натиснути по ньому лівою кнопкою мишки. Через кілька секунд кодування документа буде змінена. Якщо знову з'явилися незрозумілі символи, то це означає, що цей код не підходить поточного документа і слід вибрати інший.
Корисна порада
При необхідності ви можете змінювати вміст документа прямо в програмі, оскільки «Штірліц» володіє непоганими можливостями по редагуванню.