Як залити дерев'яна підлога.

Для того щоб залити дерев'яна підлога, рекомендується використовувати технологію незв'язної стяжки. Перед початком роботи закладаються всі щілини між дошками із застосуванням монтажної піни і епоксидної шпаклівки. Стики слід промазати силіконовим герметиком.
Вам знадобиться
  • - цемент марки 400;
  • - пластифікатор типу С3;
  • - пісок;
  • - поліетиленова плівка;
  • - інструменти .
Інструкція
1
Оброблений дерев'яний підлогу ретельно покрийте вологостійкої ґрунтовкою.
2
Обов'язково застеліть підлогу поліетиленовою плівкою. Вона виконує роль ізоляції і не допускає впливу дерева на саму стяжку. Простежте, щоб плівка була герметична. Вона повинна бути позбавлена різних ушкоджень, таких, як дрібні дірочки, складки або порізи. Закріпіть її по краях, залишивши над майбутньою стяжкою вільний припуск в 5 см. Стики склейте скотчем.
3
Встановіть спеціальні рейки маяків для стяжки.
4
Приготуйте розчин. Поверх плівки зробіть стяжку. Такий вид стяжки отримав назву незв'язної, бо не має прив'язки безпосередньо до дерев'яної підлоги, тому вона повинна бути досить тяжкою. Слідкуйте, щоб висота стяжки становила не менше 5 см. Для фортеці конструкції рекомендується прокласти армуючої сітки.
5
Краї плівки обріжте після того, як стяжка висохне.
Зверніть увагу
На дерев'яну підлогу не слід стелити покриття, активно випромінюють тепло, наприклад «тепла підлога». Це пояснюється просто. Пам'ятайте, що дерево - пористий матеріал, тому має істотний недолік. Дерев'яні покриття деформуються під впливом підвищеної вологості, температур або тиску. «Теплі підлоги» конвертують тепло, чим створюють різницю температур, від якої і деформується дерево. На дерев'яну підлогу, залитий стяжкою, плитку класти не можна. Замість стяжки краще використовувати плити ЦСП. Перед їх укладанням покрийте стару підлогу вологостійкої ґрунтовкою, і прокладете руберойд або пергамін, як прошарок. Уклавши плити, не забудьте їх заґрунтувати. Кахель укладайте з використанням малярської сітки і швидковисихаючих клеїв для кахлю.
Корисна порада
Заливаючи дерев'яна підлога стяжкою, обов'язково використовуйте пластифікатор - це додасть суміші міцність і пластичність. Не слід забувати, що бетон, а також всі суміші на основі цементу, володіють гігроскопічністю, що дозволяє вбирати і пропускати вологу. А використання пластифікатора підвищить водонепроникність стяжки, тим самим надовго продовжуючи термін експлуатації підлоги.
Дерев'яний будинок увазі досить міцну конструкцію, але в деяких випадках, щоб надати жорсткість підлозі і вирівняти висоти, потрібно зробити стяжку дерев'яного статі. Таку стяжку слід виробляти по деяким затвердженим правилам. Технологія, за якою слід виконувати стяжку , отримала назву незв'язної стяжки, бо вона не прив'язана до підлоги. І суть такої стяжки повністю розкривається в натуральних властивостях дерева, яке відрізняється вмістом пористих отворів, а це відбивається на реалізації поставленого завдання.
Інструкція
1
Перед початком робіт потрібно подбати про матеріали, які не зашкодять покриттю, щоб конструкція не повело під вагою і не покоробило від перепаду температур. Для початку, щоб уникнути попадання вологи прогрунтуйте підлогу в'язким водонепроникним розчином, який забезпечить потрібну герметичність покриттю.
2
Після цього покрийте дерев'яна підлога поліетиленовою плівкою, в якій не повинно бути жодного отвору, при цьому ретельно вирівняйте її і зафіксуйте по краях скотчем. Передбачте над краєм майбутньої стяжки припуск 5 см.
3
Розчин для стяжки слід готувати з цементу, піску і пластифікатора, який забезпечить зносостійкість і послужить відмінним бар'єром для вологи. Перед нанесенням цієї суміші ретельно прошпаклюйте поверхню, закладіть кожну щілину монтажною піною і епоксидної шпаклівкою. Стики закладіть спеціальним силіконовим герметиком.
4
Товщину стяжки потрібно регулювати заздалегідь, а не в процесі її укладання, для цього зробіть позначки і встановіть маякові рейки. Найбільш оптимальна товщина стяжки становить 3-5 см. Якщо є необхідність збільшити жорсткість, то використовуйте металеву сітку, дане армування додасть загальної конструкції додаткову міцність і збільшить стійкість до можливих навантажень.
5
Після підготовчих робіт можна починати заливку розчину. Стяжку слід витримати кілька днів до повного її висихання, після цього обріжте плівку по краях.
6
Як бачите, стяжка дерев'яного статі не складна, але потрібно правильно виконати підготовку, розрахувати суміш і зважити всі за і проти.
Корисна порада
Пам'ятайте, що стяжку не можна лити на дерев'яну підлогу, і обов'язково забезпечте герметичність плівки перед стяжкою. Але все ж краще зняти дерев'яну підлогу, навіть якщо бетонна стяжка не потріскається, може обламати мостина або лаг, внаслідок чого просяде підлогу і в слабкому місці стяжка розламається.