Як навчити дітей любити природу.

Для дитини світ природи таїть в собі безліч загадок. Допомагаючи малюку усвідомити красу навколишнього світу, відкриваючи перед ним завісу над таємницями природи, батьки зможуть прищепити маленькій людині любов і дбайливе ставлення до всього живого, до краси рідної землі.
Інструкція
1
Духовний світ дитини починає складатися в ранньому дитинстві. Саме в цьому віці почніть розвивати у малюка естетичне сприйняття прекрасного. Постарайтеся зробити так, щоб природа стала для нього мудрим другом.
2
Під час прогулянок в будь-який час року відкривайте з малюком прекрасне і дивовижне в явищах природи. Звертайте увагу крихти на, здавалося б, звичні явища. Взимку милуйтеся іскристим під яскравими променями сонця снігом, красою і різноманіттям форм кожної окремої сніжинки, сніговими шапками на гілках дерев. Весна, несуча відродження природи, подарує маляті враження від пробивається молодої травички, набряклих бруньок і перших листочків; літо порадує ранковими крапельками роси, жарким сонечком, веселкою після дощу, ароматними квітами, навчить прислухатися й розрізняти спів різних птахів.
3
Ваше завдання допомогти дитині глибше проникнути в світ краси природи, побачивши чудо навіть у звичайному, самому непримітному. Не проходьте мимо, вдивляйтесь, вникати, вслушивайтесь разом з малюком! Восени, коли фарби і запахи в'янучої природи особливо виразні, збирайте опале листочки дерев, милуючись їх формою і кольором, складайте букети з сухого листя.
4
Учіть дитину художнього сприйняття природи. Здійснюйте разом прогулянки в ліс або парк, на озеро чи річку, спостерігайте і запам'ятовуйте запахи, звуки і фарби природи, малюйте, фотографуйте її. Складіть з дитиною альбом з колекцією своїх фотографій красивих пейзажів, видів природи. Запропонуйте малюкові висловити своє враження, бачення за допомогою аплікації або малюнка. Заохочуйте в дитини бажання творити, робити вироби з природних матеріалів (шишок, корчів, сухого листя, квітів і т.д.).
5
Спробуйте розкрити в малюку талант поетичного бачення природи. Зацікавте дитини твором невеликих віршів про природу, оповідань, казок. Читайте книги про тварин, природу: Є. Чарушина, В. Біанкі, К. Паустовського, М. Пришвіна, Б. Житкова та інших чудових дитячих авторів.