Як гладити оксамит.

Одяг з оксамиту дуже красива, вишукана і завжди виглядає розкішно, але доглядати за цим чудовим матеріалом непросто, оскільки він легко мнеться, деформується, боїться бризок води, вимагає обережності і уважності при пранні. Щоб успішно погладити річ з оксамиту, теж необхідно знати деякі секрети.
Інструкція
1
Для початку слід оцінити ступінь замятия вироби з оксамиту. Якщо воно прим'ятій не сильно, можна спробувати потримати річ в теплому вологому приміщенні, наприклад, у ванній. Часто після цього тканину розправляється і її взагалі не потрібно прасувати.
2
Якщо ви бачите на оксамиті зім'яті або вдавлені місця, спробуйте обійтися без праски: доведіть до кипіння воду в каструльці або чайнику і потримайте трохи виріб ворсом вниз над парою. Пар не тільки розпрямить деформовані місця на речі і потертості, але і освіжить колір тканини.
3
Оксамитової тканини можна зробити також своєрідний «компрес». Для цього на великому столі розкладіть ковдру, складене у декілька шарів. Накрийте його простирадлом з бавовни, попередньо змоченою в гарячій воді. Слідкуйте, щоб на вашій підкладці не було ні складок, ні зморшок. Потім приколіть оксамит шпильками до цієї м'якої, рівній поверхні по довжині і ширині. Накрийте оксамит сухим простирадлом, а потім мокрій і залиште все це на ніч. Вранці тканину матиме вигляд ідеально вигладженою.
4
Ще один спосіб вирівнювання вироби з оксамиту, в якому праска безпосередньо як би не бере: візьміть шматок поролону, змочіть його в гарячій воді і гарненько відіжміть. Потім накрийте бавовняною тканиною. Розігрійте праску і поставте його на поролон. Як тільки побачите гарячий пар, зніміть і швидко укладіть на це місце оксамитову деталь. Повторюйте цю процедуру до повного розгладження всіх складок. Поролон і серветку доводиться неодноразово змочувати, після цього постарайтеся витирати руки насухо, щоб не залишити сліди на вашому делікатному матеріалі.
5
Переверніть річ, яку необхідно пропрасувати, на виворіт і складіть її так, щоб лицьові сторони стикалися ворсом. Покладіть виріб на м'яку гладку поверхню, при цьому ні в якому разі не слід підкладати тканини з яким-небудь рельєфним малюнком. Прикріпіть один кінець виробу до краю прасувальної дошки, а другий - натягніть лівою рукою так, щоб тканина виявилася на вазі. Не забудьте накинути на ваш оксамит вологий шматок тканини (наприклад, звичайну бавовняну простирадло). Легкими швидкими рухами проведіть по тканині помірно нагрітою праскою. Пам'ятайте, що праска потрібно вести в напрямку ворсу. При такій делікатній прасуванні ворс відновиться, і тканина придбає свіжий матовий відтінок.
6
Можна спробувати пропрасувати оксамит з допомогою пір'яний подушки. В цьому випадку створюється досить тривала гаряча обробка вашого вироби, т.к. пір'я добре зберігають тепло і, до того ж, немає грубого тиску на тканину. Накрийте подушку чистою лляною тканиною, потім виворотом вгору покладіть ваше виріб, а на нього - вологу тканину або марлю. Потім, легко торкаючись до поверхні тканини, гладьте. Після того як річ випрасуваний, провітрюйте її до повного висихання.