Як визначити серію панельного будинку.

Панельні будинки з'явилися в нашій країні і почали активно будуватися практично в кожному місті в кінці 70-х років минулого століття. Однак тоді все панельні будинки виглядали однаково, мали один тип, загалом, виглядали як близнюки. Зараз же до кожного панельному будинку додається своя серія - відмінності в конструкції будинку і, отже, в його зовнішньому вигляді.
Інструкція
1
Зверніть увагу спочатку на секційні панельних будинків, які ви розглядаєте. Односекційні панельні будинки, баштового типу, відносяться до типу І-700 і КОПЕ. Виглядають вони дійсно як самі натуральні вежі і часто мають всього один під'їзд, але бувають і 3-5 під'їзні. Багатосекційні будинки, які можуть простягатися на цілих двадцять під'їздів і більше, відносяться до серії П-49.
2
Порівняйте поверховість панельних будинків. Тип І-700, баштовий панельний будинок має як мінімум 25 поверхів. Панельні будинки серії П-49, ТМ-25 починаються від 23 поверхів і максимум, якого можуть досягти - це поверховість в 25 рівнів, С-222 - від 16 до 22 поверхів. А ось «брєжнівки», панельні будинки, які відносяться до серії 121, нараховують усього лише 3-5 поверхів.
3
Не забудьте про найголовніше - площа квартир в панельному будинку. Так, навіть цей параметр може створити відмінність одного панельного будинку від іншого. Приміром, в панельних будинках серії ТМ-25 на майданчику розміщується чотири квартири, площею від 38 кв.м. до 82 кв.м. Тобто, однокімнатні квартири мають площу зазвичай в 38-40 кв.м., двокімнатні - 51-60 кв.м., трикімнатні - 73-82 кв.м. Квартири з площею на 10 кв.м. більше, ніж у ТМ-25, розміщуються в панельних будинках серії С-222. А найбільші квартири розміщуються в будинках серії І-155 - від 40 до 120 кв.м., при цьому квартири там є не тільки одно-, дво- і трикімнатні, але і чотирикімнатні.
Зверніть увагу
Загальна площа і распланировка квартир є достатнім, але не повним набором відмінностей для порівняння серій панельних будинків. Загальний акцент в основному робиться на кількість санвузлів і лоджій, розміщених в квартирі. Тому, не втрачайте це з уваги: в одних квартирах є один великий санвузол і другий маленький - гостьовий; те ж саме з лоджіями: в якихось квартирах розміщена одна лоджія, в інших - їх може бути цілих три.
Корисна порада
Крім площі квартир, зверніть увагу і на їх распланіровку. Тому що, багато панельні будинки можуть мати квартири з такою ж площею, але з різною плануванням, наприклад, як вдома серії КОПЕ-М «Парус» і ТМ-25.