Як накручувати бинти.

Якщо ви займаєтеся спортом, напевно вам знайома така поширена травма спортсменів, як розтягнення м'язів або сухожиль. При незначному розтягуванні можна за допомогою еластичного бинта привести сухожилля в норму і усунути розтягнення. Але для початку все ж варто переконатися - чи немає у вас чогось серйозніше простого вивиху.
Вам знадобиться
  • - еластичний бинт.
Інструкція
1
Прийміть зручне положення, щоб всі м'язи були розслаблені, пошкоджене сухожилля знаходилося не в напруженому стані.
2
Притримуйте рукою один кінець бинта між пальцями ніг і кісточкою. Іншою рукою в цей час зробіть пару витків, у напрямку до підйому від стопи. Зверніть увагу на те, що бинт повинен обов'язково накладатися шар на шар, приблизно на чверть від всієї ширини.
3
Зафіксуйте голеностоп так, щоб п'ята не опинилася під еластичною пов'язкою. Для цього обмотайте цифрою «8» бинт навколо ноги.
4
Рухами «хрест-навхрест» продовжуйте накручувати бинт на ногу у напрямку до коліна.
5
Закріпіть бинт на «липучку», пластир або на металевий затиск, тут все залежить тільки від того, який фіксатор у вас є під рукою. Якщо такі відсутні зовсім, легко можна обійтися і без них - просто акуратно загорніть кінець бинта всередину, попередньо розправивши його. Мінусом такого закріплення є тільки те, що при ходьбі або безпосередньому контакті з одягом, пов'язка може розпуститися. Щоб цього не сталося, знайдіть альтернативу, наприклад, пришити до бинту «липучку» самостійно. Це не займе багато часу, зате ви будете почувати себе набагато впевненіше. Зробивши таку фіксуючу пов'язку, переконайтеся в тому, що вам зручно.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не можна допускати тугого накладення бинта, це погіршить кровообіг, що в наслідок може призвести до серйозних проблем. Як тільки ви відчуєте поколювання або оніміння, що поширюються по ділянці шкіри знаходиться під пов'язкою, негайно зніміть її. Повторно робити пов'язку потрібно тільки при повному зникненні оніміння або поколювань. Якщо ж вони не припиняються, обов'язково зверніться до лікаря.
Корисна порада
Щоб під бинтом не утворювалася пітниця, мінімум два рази на день розбинтовувати пов'язку, щоб шкіра під пов'язкою «подихати».