Як визначити хворобу серця.

Кожне захворювання, як правило, має певний набір симптомів, за якими воно і розпізнається. Незважаючи на те, що точний діагноз хвороби серця здатний поставити тільки кваліфікований лікар-кардіолог, кожна людина може розпізнати серцеву недостатність самостійно за певними ознаками.
Інструкція
1
Одним з найбільш явних ознак хвороби серця у людини є задишка, яка напряму пов'язана з кисневою недостатністю і застоями крові. Спочатку задишка, як симптом хвороби серця, з'являється після фізичних вправ. Пізніше - після їжі, водних процедур і навіть у лежачому положенні під час відпочинку. Нерідко така задишка призводить до виникнення серцевої астми (застою крові в легенях).
2
Внаслідок того, що хворе серце не може збільшувати свою пропускну здатність, воно підвищує ритм своїх скорочень. У людини при цьому спостерігається почастішання пульсу - тахікардія.
3
В результаті серцевої недостатності відбувається уповільнення кровотоку. А це, в свою чергу, веде до затримки рідини в організмі. Людина починає скаржитися на виникнення набряків обличчя і кінцівок.
4
Визначити хворобу серця у людини можна і за його синюшність шкірних покровів. Такий колір шкіри у хворого обумовлюється тим, що його кров отримує недостатню кількість кисню, а рівень гемоглобіну в ній поступово знижується.
5
Ознакою хвороби серця є також і постійна знижена температура тіла, викликана уповільненням течії крові.
6
Помітивши в себе зниження фізичної витривалості, швидку стомлюваність або погіршення розумової роботи, негайно відвідайте лікаря-кардіолога. Всі ці ознаки можуть вказувати на якесь захворювання серця.
7
Насторожити вас можуть сухість у роті і присутність тяжкості в грудях. Ці відчуття також є ознаками проблем в роботі серця.
8
Якщо ви частенько відчуваєте холод в ногах і руках навіть у теплому приміщенні, вас періодично кидає в холодний піт, ви досить-таки неспокійно спите, а ваш язик пофарбований у яскраво-червоний колір, вам просто необхідно пройти обстеження на наявність якого-небудь серцевого захворювання.