Як писати анотацію.

Анотація - коротка характеристика твору або роботи. У вищих навчальних закладах часто бувають такого роду завдання. Анотації можуть складатися на вивчену наукову роботу або на виконане завдання. Також вони пишуться для курсових і дипломних проектів.
Інструкція
1
Вивчіть стиль написання анотацій. Перш за все, вам варто пам'ятати, що головним завданням анотації є не переказ роботи, а її оцінка з точки зору сенсу. Також вивчіть трохи то, як потрібно писати даний вид тексту. Відкрийте будь-яку наукову статтю в підручнику або енциклопедії. Це і буде якраз приклад стилю, застосовуючи який і потрібно створювати анотацію. Також запитайте поради у викладача в вашому навчальному закладі щодо мови викладу анотації.
2
Зверніть особливу увагу на те, що в текстах наукового стилю не можна використовувати першу особу для розповіді. Тобто, не потрібно вживати такі вирази, як «я вважаю», «на мою думку», «мені так здається, що». Вони не несуть в собі об'єктивного характеру, оскільки читач не знайомий з вами особисто. Йому не стільки цікаві думки і емоції, скільки дійсно підтверджені факти і аргументи.
3
Дотримуйтесь чітко заданій структурі. Почніть з введення. У ньому вкажіть джерела і тему, анотацію яких ви виконуєте. Якщо це наукова робота, то напишіть її об'єкт і предмет. Виконайте також основну частину і висновок. Перш за все, дайте оцінку джерелам за певними вами критеріям. Пам'ятайте про те, що докази повинні бути короткими і лаконічними. Для курсових робіт напишіть мета і завдання в розгорнутому вигляді. Виключайте суб'єктивні точки зору по ходу всього написання анотації. Наведіть обґрунтовані доводи.
4
Зробіть список бібліографічних джерел. Наведіть всі наукові видання, якими ви користувалися в процесі анотації. Пам'ятайте про те, що список має бути нумерованим (номера в квадратних дужках), а також відсортований в алфавітному порядку за назвами. Напишіть назви джерел і надайте їм елементи списку. Кожен з них повинен містити посилання, укладену в кутові дужки. В тексті вказуйте тільки номер джерела в списку. Приклад: [21] Великий словник «Макмілан».