Як вибрати акумулятор.

Акумулятор - невід'ємна частина будь-якого автомобіля. Важлива частина. І з часом, з появою гібридних автомобілів і електромобілів, роль акумулятора буде тільки зростати. Асортимент пропонованих АКБ зростає з кожним роком, з'являються нові моделі на основі нових технологій, тому вибрати потрібний із багатьох - відповідальне завдання.

Інструкція
1
В першу чергу, прочитайте інструкцію з експлуатації авто. У документації до сучасних іномарок завод-виготовлювач докладно вказує вимоги до використовуваних акумуляторів. Описуються не тільки необхідні технічні характеристики і тип батареї, але і наводяться рекомендовані виробники. Залишається тільки вибрати один з декількох зазначених моделей, як правило, несильно відрізняються за вартістю.
2
Для вітчизняних авто і недорогих іномарок виробник не вказує жорстких вимог до використовуваних акумуляторів. Тому свобода вибору значно ширше. Для правильного вибору найбільш підходящої АКБ враховуйте її напруга, ємність, габаритні розміри, полярність і спосіб кріплення в установчому місці.
3
Напруга бортової мережі легкових автомобілів 12 В, у важких вантажівок і автобусів - 24 В. Часто для забезпечення 24-В харчування встановлюються два паралельно з'єднаних акумулятора. Зверніть увагу на це, вибираючи АКБ для вантажівки або автобуса.
4
Наступною важливою характеристикою є ємність акумулятора. Вона визначає запас електроенергії в автомобілі. Підвищена ємність АКБ дозволяє довше крутити стартер для запуску двигуна в холодну пору року, підключити до бортової мережі більше додаткових споживачів, а також мати резерв електроенергії на крайній випадок. Якщо машина оснащується солідним електропакетом або буде оснащена їм у майбутньому, виберіть акумулятор з ємністю на 5-10 А-год більше, ніж це рекомендується.
5
Враховуйте особливості експлуатації вашого автомобіля. Підвищена ємність акумулятора необхідна і в тих умовах, коли автомобіль постійно експлуатується в умовах низьких температур (у північних районах). При частих поїздках по нерівних дорогах і бездоріжжю вибирайте акумулятор, у якого пластини однієї полярності загорнуті в сепаратор-конверт. Він менш чутливий до підвищених вібрацій і тряски і у нього значно знижена ймовірність короткого замикання.
6
Якщо особливості використання вашого автомобіля припускають часті запуски та зупинки двигуна, виберіть необслуговується батарею з низьким саморазрядом. Її ємність не повинна перевищувати рекомендовану, щоб під час короткого її використання вона встигала повністю зарядитися.
7
Виміряйте габаритні розміри старого акумулятора, оцініть максимальні габарити нового, при яких він може поміститися на установче місце. Добре запам'ятайте або сфотографуйте спосіб кріплення АКБ і полярність. Це допоможе вибрати акумулятор так, щоб не треба було переробляти установче місце і кріпильні планки під нову батарею.