Як робити уколи інсуліну.

Життєво необхідні ін'єкції інсуліну призначені для профілактики ускладнень, які можуть виникнути у людей, що мають цукровий діабет 1-го типу. Самостійне виконання ін'єкції не викликає особливих труднощів, якщо хворий володіє цією простою методикою і уважно контролює обсяг введеного інсулінового розчину.
Інструкція
1
Вводите інсулін в будь-яку частину тіла, де великі кровоносні судини не підходять близько до шкіри і де є достатній шар підшкірного жиру. При введенні у вену інсулін діє занадто швидко, тому, щоб забезпечити його рівномірне всмоктування, рекомендується вводити його під шкіру живота, уникаючи області біля пупка радіусом в 6 сантиметрів.
2
Змочіть спиртом місце ін'єкції або вимийте водою з милом і висушіть. Приготуйте необхідні матеріали: шприц, флакон з інсуліном і тампон, змочений спиртом. Перевірте концентрацію інсуліну і термін придатності. Переконайтеся, що розчин не помутнел, має колишній колір і в ньому відсутні пластівці і осад.
3
Вимийте руки водою з милом. Кілька разів акуратно переверніть флакон, щоб перемішати його вміст. Перевірте, щоб після цього на дні не залишалося осаду. Зніміть з флакона захисний ковпачок і протріть кришку спиртом. Звільніть голку шприца від захисного ковпачка, відтягніть поршень, щоб набрати в шприц той об'єм повітря, який дорівнює необхідному для введення об'єму розчину. Введіть голку у флакон, проткнув його гумову кришку, і видавіть в нього повітря зі шприца.
4
Переверніть флакон догори дном, утримуючи голку в колишньому положенні, і відтягніть поршень на кількість поділів, яка дорівнює кількості одиниць інсуліну, яке необхідно ввести. Переконайтеся, що в шприц потрапляє розчин, а не повітря. Щоб прибрати бульбашки повітря, видавіть трохи розчину назад у флакон або різко постукайте по шприцу пальцем. Двічі перевірте, що ви набрали правильну кількість інсуліну, і ще раз переконайтеся у відсутності повітря під поршнем шприца.
5
Витягніть голку з флакона і візьміть шприц так, як тримають олівець. Введіть швидко голку на всю довжину під кутом 90 градусів під складку шкіри. Якщо складка жиру занадто тонка, вводите голку під кутом 45 градусів, щоб не справити внутрішньом'язового введення, або використовуйте коротку голку. Відпустіть складку і, плавно натискаючи на поршень, введіть інсулін під шкіру, дотримуючись однакову швидкість. Після виконання ін'єкції прикладіть тампон зі спиртом до місця введення голки і вийміть її з шкіри. Притисніть тампон до шкіри на 3-5 секунд, голку викиньте в контейнер для відходів.
Зверніть увагу
Якщо ваш лікуючий лікар не пропише інше, завжди використовуйте одну і ту ж лікарську форму препарату, оскільки її зміна може негативно позначитися на рівні цукру в крові.Еслі під час ін'єкції поршень шприца заклинило, вийміть з нього голку і відзначте залишився в шприці кількість одиниць інсуліну. Зателефонуйте своєму лікарю, щоб дізнатися, які дії вам необхідно буде вжити далі.