Як навчитися не кричати на свою дитину.

Виховання дитини - важкий і довгий процес з багатьма складнощами і перешкодами на шляху. Батьки не завжди справляються зі стресом, пов'язаним з вихованням. Часом, вони зриваються на власній дитині, кричать і лаються на нього. Для уникнення подібних ситуацій варто взяти себе в руки і пам'ятати про деякі моменти.
Інструкція
1
Приділяйте час собі. Мами і тата ще маленьких діточок максимум уваги приділяють своєму чаду, забуваючи про свої потреби та інтереси. З часом концентрація уваги переростає в напругу, і батьки зривають злість на малюкові. Щоб уникнути таких ситуацій розділіть обов'язки по догляду за дитиною, вдамося до допомоги бабусь для звільнення пари годин на тиждень. Рушайте на прогулянку, в ресторан або ж займіться улюбленою справою в тиші. Зміна обстановки позитивно вплине на ваші стосунки з дитиною.
2
Випустіть негатив. Коли ви відчуваєте, що ось-ось закипить, виконайте яку-небудь маніпуляцію для виходу негативної енергії. Порвіть аркуш паперу на дрібні шматочки, побийте подушку. Якщо складні стосунки з дитиною затягнулися, постарайтеся хоча б раз на тиждень займатися спортом. Для цього не завжди потрібно виходити з дому. Фізичні вправи допоможуть зарядитися позитивною енергетикою, позбувшись від негативної. А спільні заняття з дитиною в добавок зблизять вас.
3
Придумайте «стоп-кран». Погана поведінка дитини загрожує вам зривом. Щоб уникнути цього придумайте собі фразу або дія, яка вкаже вам на те, що прийшов час заспокоїтися і стримати крик. «Заспокойся, це твоя дитина і ти його любиш» допоможе зупинити потік гніву. Спробуйте також покласти великі намистини в кишеню і смикати їх в потрібний момент.
4
Пропийте заспокійливі препарати. Нервова система не завжди витримує тривале напруження. Зверніться до заспокійливих препаратів на натуральній основі (валериане або пустирника).
5
Домовтеся з дитиною. Якщо ваше чадо вже виросло і розуміє, що крики батьків - це ненормально, домовтеся з ним, що в конфліктні моменти він має право вас зупинити. Він може сказати «Мамо, не потрібно на мене кричати» або демонстративно затиснути вуха. Після цього ви вибачитеся за те, що підвищили голос і продовжите бесіду в спокійному тоні.
6
Переведіть конфлікт жартома або гру. Важкі ситуації трапляються в будь-якій сім'ї. Люблячі батьки завжди знайдуть спосіб їх згладити. Не кричіть на напустував дитини, а зробіть або скажіть щось смішне і веселе. Втеча за малюком з страхітливим особою або назвіть його «барабулькою веснянкуватої». Спільний сміх виправить становище.