Як створювати інтерактивні уроки.

В основу інтерактивного уроку покладено принцип взаємодії як між учителем і учнем, так і між учнями. Іноді інтерактивними називають уроки, що проводяться з використанням інтерактивної дошки. Але з методичної точки зору це не є обов'язковою умовою.
Вам знадобиться
  • - поурочні планування;
  • - електронна презентація;
  • - комп'ютер і проектор.
Інструкція
1
«Інтерактивність» в перекладі з англійської означає «взаємодія». Інтерактивний урок - це форма занять, де учні виступають у ролі суб'єктів освітнього процесу і активно взаємодіють один з одним. На подібних заняттях учитель лише спрямовує пізнавальну діяльність школярів.
2
Щоб створювати інтерактивні уроки спочатку визначитеся з цілями, які ставить перед вами освітній процес. Згідно ФГОС-1, цілі кожного уроку підрозділяються на освітні, виховні і розвиваючі.
3
Згідно поставленим цілям підберіть найбільш оптимальні методи подачі матеріалу. Вибір методів багато в чому залежить від віку учнів. Якщо ви розробляєте урок для дітей молодших або середніх класів, то включіть в програму уроку якомога більше наочних матеріалів. Це можуть бути як поліграфічні, так і електронні джерела.
4
Якщо ви вирішили основою свого інтерактивного уроку зробити електронну презентацію (що зараз дуже популярно), то підійдіть до її розробки особливо ретельно. В якості ілюстрацій вибирайте тільки якісні зображення з високою роздільною здатністю. Попередньо перегляньте свою презентацію до уроку з різних місць в класі, щоб виявити можливу наявність зорових дефектів (відсвічування, низька чіткість та ін.). Часто учні відволікаються від роботи саме тому, що їм погано видно або незрозуміло написане.
5
Не захаращуйте слайди текстом. Інформацію поділіть на смислові блоки, щоб під час показу по клацанню з'являлася тільки необхідна частина інформації, а не весь текст відразу (інакше учні будуть відволікатися на читання наступних тез).
6
Слайди з теоретичної інформацією чергуйте з цікавими завданнями. Такі переходи допоможуть запобігти швидку стомлюваність від одноманітної діяльності.
7
Але як би ви не старалися, увагу дітей вже в середині уроку почне знижуватися. Тут вам на допомогу прийде звукове оформлення. Правильно підібрана, не надто різка мелодія або аудіо-звернення видатного діяча негайно привернуть увагу дітей, поверне їм інтерес до досліджуваної теми.
8
Після роботи з презентацією попросіть учнів написати відгук про урок, де вони покажуть, що засвоїли, що далося їм складніше. Для реалізації принципів інтерактивного навчання дайте невелике підсумкове завдання з пройденого матеріалу, перевіряти яке будуть самі учні (наприклад, сидять на першому ряду перевіряють завдання учнів з другого ряду). Це дозволить їм проявити самостійність, допоможе прищепити дітям об'єктивність і уважність, а також покаже вам, наскільки сам перевіряючий зрозумів матеріал.
Інтерактивна дошка - це електронний пристрій, що об'єднує в собі функції монітора, дисплея для проведення презентацій і маркерні дошки. Розрізняють декілька типів інтерактивних дощок, кожен з яких призначений для виконання певних завдань.
Інструкція
1
При виборі інтерактивної дошки необхідно звернути увагу на безліч параметрів. Почніть з найпростішого - з вибору габаритів інтерактивної дошки. Якщо ви не плануєте встановлювати дошку в порівняно великі приміщення, то ширина її не повинна перевищувати 200 см. Врахуйте, що для нормального сприйняття інформації з дошки, її ширина повинна бути більше 170 см.
2
Висоту дошки краще підбирати під конкретного користувача. Зазвичай вони інтерактивні дошки встановлюються на висоті 70-80 см від підлоги. Якщо висота обладнання буде перевищувати 100 см, то використовувати її верхню область буде досить важко. Один метр - це рекомендована висота дошки.
3
Оберіть робочу поверхню (покриття) інтерактивної дошки. Найкращими показниками володіє емальоване покриття. Цей тип дуже зручний у використанні і порівняно міцний, що є важливим чинником при експлуатації такого пристрою. Якщо ви хочете трохи заощадити, то придбайте інтерактивну дошку з пластиковою поверхнею. Покриття з полімерних матеріалів є найдешевшим, але воно вимагає дуже дбайливої експлуатації. У громадських місцях його краще не використовувати.
4
Визначте можливості роботи з інтерактивною дошкою. У даному випадку мається на увазі набір інструментів і підручних засобів, які можуть бути використані для введення інформації. Найкращий варіант - це дошки з резистивної матрицею. Для роботи з ними можна використовувати палець або будь-який інший предмет. Дошки з даним типом матриці, як правило, порівняно дорогі.
5
Використання ультразвукового маркера змусить вас періодично замінювати його наконечники. Для експлуатації маркерів з вбудованою камерою необхідно періодично замінювати елементи живлення. Це один з оптимальних варіантів. Краще всього використовувати індукційні маркери. Вони не вимагають заміни окремих елементів, а дошки, що працюють з даним типом пристроїв введення, коштують відносно дешево.