Як качати м'язи на масу.

Перша задача, яка стоїть перед новачком в культуризмі - набір хорошою м'язової маси для перетворення її в рельєф. Є маса складнощів у реалізації даного завдання, оскільки не всі знають, як це потрібно грамотно робити.
Вам знадобиться
  • - спортивний зал;
  • - форма;
  • - штанга;
  • - гантелі;
  • - лава;
  • - калорійна дієта.
Інструкція
1
Відвідуйте тренажерний зал 2-3 рази на тиждень. Набрати більшу мускулатуру можна тільки за допомогою штанги і гантелей. Хоча багато хто до цих пір вважають, що для цієї мети підійде і турнік із брусами. Ваші м'язи повинні отримувати сверхнагрузку від занять у залі. Тільки тоді запуститься процес росту м'язів. Для цієї мети виконуйте вправи на груди? (Жими), ноги (пріседи зі штангою) і спину (станова тяга). Тобто, на кожному тренінгу повинно бути як мінімум одне базове вправу. Кількість підходів - не менше 5, а повторень - від 8 до 12.
2
Доповнюйте свій тренувальний графік ізольованими вправами на окремі групи м'язів. Також дуже важливо і навантажувати решта дрібніші м'язові групи, такі як трицепси, біцепси, прес, дельтовидні м'язи і т.д. Слідуйте принципом - кожне тренування робити 1 базове і 2-3 ізольованих вправи. Приміром, в понеділок зробіть жим лежачи, прес і біцепси. Кількість сетів і повторень - таке ж, як і в базових.
3
Харчуйтеся не менше 5-6 разів на день через кожні 3 години. Щоденний раціон - ще більш важливий аспект швидкого приросту маси, ніж тренінг. Вживайте тільки високоякісні продукти з високим вмістом білків, жирів і вуглеводів. До них відносяться: сир, сметана, яйця, риба, баранина, яловичина, кальмари, банани і т.д. Їжте більше вуглеводів перед тренуванням і білків - після і на ніч. Пийте також приблизно 1.5 літра чистої води в день. Це допоможе більш швидкому всмоктуванню їжі.
4
Відпочивайте після кожного занять у залі. Без глибокого 8-ми годинного сну неможливо сподіватися на приріст мускулатури. Також дуже важливо відпочивати і в денний час, щоб швидше відновлювати сили. Фізіологія людини така, що м'язи ростуть саме під час відпочинку. Тому ніколи не забувайте про цей найважливіший аспект тренувального процесу.