Як визначити розміри землі.

Дуже часто на увазі якихось певних маніпуляцій і операцій, наприклад, з купівлі-продажу, обміну і т.д. земельної ділянки, доводиться визначати його розмір або розмір конкретної його частини. Як виявляється на практиці, швидко визначити розмір землі можуть далеко не всі, і дуже часто в цій справі людина просто заходить в тупик, адже більшість ділянок, як правило, мають нерівні частини, і розрахувати загальну площу досить важко.
Інструкція
1
Уважно огляньте свою земельну ділянку, визначте його форму. У разі якщо він має форму трапеції, зробіть наступні дії. Розділіть землю на прямокутники і трикутники. Для вірності можна встромляти кілочки і робити розмітку стрічками.
2
Вирахуйте, вимірявши попередньо сторони, площі всіх фігур. Для цього необхідно застосувати прості математичні формули. Складіть отримані площі фігур. Це число і стане результатом, до якого ви прагнули, тобто ви отримаєте площу свого трапециевидного земельної ділянки.
3
За таким же принципом розраховується площа і будь-яких інших ділянок, що мають вигляд геометричної фігури. Так, наприклад, якщо ділянка у вигляді прямокутника, знаходите його розмір виходячи з розрахунку площі прямокутника, якщо ділянка у вигляді кільця, розраховуйте його розмір за формулою площу круга, якщо ділянка ромбоподібний, його розмір буде відповідно дорівнює площі ромба і т.д.
4
Що ж робити, якщо ділянка нерівний і не схожий ні на одну з математичних фігур? Визначити розмір такої землі можна, керуючись вимірами по азимуту. Для цього поставте на кожній точці по контуру землі розмір кута виміряного азимута і своє відстань до наступної точки. Ці дії робляться строго за годинниковою стрілкою. Проставляти необхідно всі розміри, отримані в ході проведених земельних досліджень.
5
Занесіть всі отримані розрахунки в спеціальну, передбачену для розрахунку землі програму. Натисніть кнопку «розрахувати» і дочекайтеся завершення розрахунків. На екрані ви зможете побачити площу своєї земельної ділянки з точністю до тисячних.
6
Якщо ви маєте значення розміру землі в хвилинах, градусах або секундах, то площа ділянки необхідно розраховувати наступним чином. Побудуйте на аркуші площину. Перенесіть на неї всі дані у вигляді проекції.
7
Вирахуйте довжину градуса, а так же наявні секунди і хвилини. Переведіть отримані цифрові значення за звичайними шкільним математичним формулам в площу. Виробляючи розрахунки за розміром землі, пам'ятайте, що всі вони відповідно до рішення кадастрової палати округлюються в межах одного кв.м.