Як провести відкритий урок у школі.

Відкритий урок у школі - це загальноприйняте методичне захід, який проводиться для показу впровадження елементів прогресивного педагогічного досвіду та пропаганди власних педагогічних новацій і методичних програм. Відкритий урок - це добровільний крок педагога, який бажає продемонструвати свої вміння. Відкриті заняття неприпустимо провідність стихійно.
Вам знадобиться
  • - наукові матеріали та посібники.
Інструкція
1
Проконсультуйтеся з адміністрацією школи та методичного об'єднання про терміни проведення відкритого уроку. Заздалегідь визначте дату заходу.
2
Позначте тему, мету заняття, а також методичну мету, підберіть наукові матеріали та посібники. Залежно від типу уроку ви можете використовувати інтерактивні методи та форми навчання, провести інтегроване, мультимедійне заняття або нестандартний урок.
3
Обміркуйте план проведення заняття та вивісите його в учительській для загального ознайомлення.
4
Перед початком уроку виступите з вступною промовою, в якій вкажіть причини, що спонукали вас провести відкрите заняття. Опишіть ті цілі, які плануєте досягти, і форми і методи роботи, які будете використовувати в процесі.
5
Проведіть заняття. Навіть, незважаючи на деякі похибки і недоліки в організації діяльності школярів, не показуйте хвилювання, тримайте себе в руках.
6
Обов'язково дайте виступити директору школи. Він теж певною мірою відповідає за те, щоб урок пройшов успішно. Він добре вас знає і має уявлення про суть розробленого вами методу. Крім того, його виступ може значно скорегувати подальше обговорення в позитивну сторону.
7
Прийміть активну участь у загальній дискусії, уважно вислухайте всі зауваження, дайте відповідь на запитання гостей. Пам'ятайте, що відкритий урок проводиться для демонстрації нових методів навчання, тому ваші відповіді мають бути інформативними і пізнавальними.
8
Зробіть самоаналіз уроку, в якому детально опишіть цілі, структуру, послідовність і логічність етапів, форми навчання, охарактеризуйте вміння школярів, дайте оцінку здійсненню контролю на уроці, а також опишіть психологічну атмосферу в класі.
9
Уважно вислухайте загальний підсумок по уроку, візьміть на замітку всі рекомендації і подякуйте гостей за увагу.