Як навчитися етикету.

Етикет являє собою сукупність правил поведінки, прийнятих у взаєминах між людьмі.Тем, хто хоче робити враження приємного, ввічливого, наділеного хорошими манерами людини, необхідно приділяти час вивчення норм етикету.
Вам знадобиться
  • джерела інформації про норми етикету.
Інструкція
1
Визначте джерела, з яких будете отримувати інформацію про норми етикету. Це можуть бути книги, відео-курси, інтернет-ресурси, навчальні курси і другіе.Вибірая книги-довідники з етикету, віддавайте перевагу вітчизняним авторам. Справа в тому, що етикет - частина культури, а культура, як відомо, у кожної країни своя. Ось чому книги, написані іноземцями та переведені на російську мову, замість допомоги можуть надати «ведмежу послугу». Крім того, зручно книгу з етикету мати завжди під рукою, щоб була можливість звіритися з нею, якщо виникне така необхідність. З цієї причини не варто купувати монументальні фоліанти, краще купити брошуру чи книжку міні-формату, які без праці вмістяться в сумочку. Що стосується інтернет-ресурсів, вибирайте ті, які надають найбільш повну інформацію і якими зручно користуватися. Можна порекомендувати, наприклад, www.etiket.ru, www.oetikete.ru, www.etiquete.okis.ru.Поіщіте у вашому місті курси навчання етикету. Якщо ви є співробітником компанії і у ваші обов'язки входить організація зустрічей, контакти з партнерами, особливо з закордонними, обговоріть з начальством можливість організації навчання вас та інших співробітників, яким це необхідно в силу професійних обов'язків.
2
Починайте навчання етикету з тих сфер, з якими найчастіше стикаєтеся. Вранці, плануючи свій день, подумайте, які норми етикету можуть стати в нагоді, перечитайте іх.Накануне важливих заходів особливо ретельно простудіюйте і постарайтеся запам'ятати належні до них правила хороших манер.Еслі виступаєте в ролі організатора заходу, заздалегідь подумки програйте його хід, продумайте ситуації, які можуть виникнути, опрацювати всі деталі, звіряючись з нормами етикету.
3
Під час заходів намагайтеся дотримуватися норм етикету, наскільки їх пам'ятайте: практика допомагає правилам засвоїтися. Після декількох повторень вони стануть хорошою звичкою.
4
Після заходу перечитайте всі правила, якими належало керуватися, подумки проаналізуйте, що ви зробили правильно, а що забули або втратили. Такий аналіз дозволить швидше освоїти норми етикету і уникнути помилок в наступний раз.
5
З людьми, які поділяють ваше бажання вивчити етикет, влаштовуйте «репетиції» різних ситуацій, в яких хочете блищати хорошими манерами. Такі тренінги зручно влаштовувати у вигляді рольових ігор: господар - гості, начальник - підлеглий, співробітник компанії - клієнт і т.д.
Зверніть увагу
Через те, що правила етикету дуже численні, неможливо навчитися ним раз і назавжди. Етикет освоюється протягом усього життя людини у міру того, як він стає учасником все нових видів взаємин.