Як сплести руку з бісеру.

Якщо ви займаєтеся плетінням з бісеру, ви знаєте, що при створенні складних скульптур іноді потрібні творчі та незвичайні рішення. Наприклад, якщо ви робите ляльку, може стати проблемою необхідність сплести руку з бісеру. Дотримуючись порад, ви легко впораєтеся з цим завданням і зможете створити справжній шедевр.
Вам знадобиться
  • - бісер;
  • - тонка голка (розмір 10 - 13);
  • - тонка волосінь або дріт (товщина 0,3 - 0,6 мм).
Інструкція
1
Підберіть матеріали для виробу. Бісер виберіть самий невеликий, щоб саморобка не вийшло грубою. Голку візьміть досить тонку, таку, щоб вона легко проходила в отвір бісеру, навіть якщо там вже кілька шарів волосіні або дроту.
2
Підберіть дріт або волосінь, вона повинна кілька разів вільно проходити через отвір в бісер. Якщо вам хочеться, щоб рука тримала форму, вибирайте дріт, - лялька з такими руками зможе навіть що-небудь тримати в руці. Якщо ви не хочете, щоб матеріал просвічував, вибирайте волосінь, вона прозора і також буде трохи тримати форму. Не використовуйте для виготовлення рук з бісеру мононитки і спандекс (нитка-гумку), вони абсолютно не тримають форму і схильні до процесу гниття.
3
Почніть виготовлення руки зверху. Плетіть круглу об'ємну трубу, кількість намистин в одному ряду підберіть в залежності від розміру ляльки. В районі ліктя поверніть назад і всуньте 2 - 3 намистини, потім продовжите в колишньому напрямі, тоді рука буде злегка зігнута. Після ліктя зменшите кількість намистин в одному ряду, щоб рука стала тоншою.
4
Коли доплетете до кисті, зробіть плетіння плоским. Для цього притисніть пальцями трубу і плетіть бісером, зачіпляючи по черзі то одну сторону, то іншу. Зробіть кілька рядів, щоб вийшла долонька.
5
Зробіть пальчики. Для цього просмикніть голку з волосінню або дротом через намистини так, щоб вона вийшла з тієї намистини, з якої повинен вийти майбутній пальчик. Якщо ручка маленька, сплетіть пальчики товщиною в одну бісеринку - Протягніть через голку необхідну кількість намистин, потім поверніть голку і всуньте її в передостанню, третю з кінця і т.д. аж до першої (у зворотному порядку). Закріпіть пальчик, протягнувши голку в ту ж намистину долоньки, звідки він був початий, тільки із зворотного боку. Для великих ляльок спробуйте зробити пальчики «трубою», вони будуть виразніше і ширше.
6
Сплетіть таким же чином решта пальчики. Пам'ятайте, що у ляльки не обов'язково має бути 5 пальців, можете сплести всього 4 без втрати правдоподібності і витонченості. Якщо ви хочете, щоб лялька могла тримати в руці якийсь предмет, зробіть їй довгі пальчики, всередині при цьому повинна бути обов'язково дріт.
7
Якщо, все-таки, незважаючи на наші поради, рука з бісеру не вийшла, візьміть ручки для своєї ляльки від пластмасової лялечки. Такі ручки теж дуже красиво і органічно виглядають, і ви зможете пишатися своїм шедевром.
Корисна порада
Якщо у вас немає спеціальної дроту для плетіння з бісеру, але хочеться, щоб ручка вийшла гнучка і тримала форму, можете акуратно розплутати провід з мідною котушки або дістати дріт з багатожильного дроти, попередньо видаливши оплетку.