Як зв'язати жіночу жилетку спицями. Зв'язати жилет спицями жіночу.

Якщо ви любите в'язати спицями, то робота над жіночою жилеткою принесе вам задоволення. Виконується вона досить швидко, так як класична модель складається з невеликих і простих деталей. При цьому ви отримаєте універсальну річ - її можна носити з водолазкой, сорочкою, футболкою і навіть як топа. Спробуйте прикрасити в'язаний жилет рельєфом на тлі виворітного гладі - наприклад, жіночним і ефектним візерунком з пелюсток.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - пряжа;
  • - гачок;
  • - гудзики (за бажанням).
Інструкція
1
Зв'яжіть для спинки жилетки гумку 1х1 2 см у висоту, після чого переходите на рельєфний візерунок.
2
Зробіть один ряд пелюсток. Щоб вийшла симетричне візерункове полотно, число петель в ряду повинна ділитися на 4, додатково розрахуйте пару кромочних і ще 3 петлі. Наприклад, 24 + 2 + 3 = 29 петель.
3
Працюйте з першим рядом пелюсток в такій послідовності: 3 виворітні петлі; з однієї петлі вив'язується лицьова, накид і знову лицьова; продовжуйте ці чергування. Не забувайте про початкову і завершальну кромочні петлі.
4
Змініть чергування петель в другому ряду рельєфу: 3 лицьові; одну петлю зняти, чи не пров'язуючи (робоча нитка розташовується перед знятої петлею); лицьова; подальша петля також знімається.
5
Почніть третій ряд з пари виворітних, після чого буде повторюватися така послідовність петель: 2 петлі пров'язуються спільно лицьовій за передні частки; виворітна; дві петлі - лицьової за задні частки; виворітна. По закінченні поточного ряду - 2 виворітні і кромочная.
6
Продовжуйте в'язання жилетки. В четвертому ряду візерунка спинки робота починається з одного лицьовій, потім послідовно чергуються лицьові і виворітні петлі. Ряд завершується двома лицьовими і крайової петлями.
7
Працюйте над п'ятим і шостим рядом згідно малюнку полотна. В сьомому ряду в'яжіть тільки виворітні петлі, а у восьмому - тільки лицьові. З дев'ятого ряду вив'язувати пелюстки потрібно, взявши за зразок ряди з першого по восьмий.
8
Виконуйте спинку жилетки згідно викрійці вироби, але вже без візерунка - тільки виворітними петлями. Приблизно через 30-33 см від нижнього краю деталі можна формувати пройму і крайові бейки для обробки. Довжину жилета можна змінити на свій розсуд.
9
Скорочуйте в'язане полотно для пройм, уточнивши щільність в'язання. Приміром, при щільності 10 петель на 14 рядів (в'язання на товстих спицях) для пройми слід провязать 4 петлі на початку і кінці ряду гумкою 1х1 (бейка). Перед і після бейки закругляйте полотно: 4 рази спільно пров'яжіть 3 петлі лицьової; 2 рази - разом по 2 петлі. Робіть це в кожному другому ряду.
10
Довяжіте жилетку до потрібної висоти (це приблизно 55 см від низу) і закрийте петлі.
11
Виконуйте праву, а потім (в дзеркальному відображенні) ліву полички. При цьому вздовж краю кожної деталі вив'язувати по одному пелюстці - один над іншим. Пройми сформуйте, взявши за зразок спинку жилетки.
12
Одночасно з проймами зробіть виріз горловини: в кожному другому ряду 15 разів зменшуйте полотно на петлю. В завершальних рядах закрийте петлі поличок і приступайте до збірки вироби.
13
Сшейте деталі в'язаного жилета трикотажним швом і обв'яжіть горловину і краю поличок рачьім кроком. Якщо ви ходите зробити модель із застібкою, то в процесі обв'язування виконайте петельки з повітряних петель і пришити гудзики. Зв'язати жіночу жилетку можна із суцільним передом. В цьому випадку в центрі деталі зробіть дві вертикальні смуги рельєфного візерунка.
Зверніть увагу
При роботі над рельєфним узором «пелюстки» потрібно потренуватися в вив'язуванні двох петель лицьової за задні дольки - з незвички цей прийом може доставити певні труднощі. Перед тим, як провязать першу петлю пари, зніміть її на робочу (праву) спицю і поверніть протилежній часточкою до себе. Потім знову насадите її на неробочу (ліву) спицю.
Корисна порада
Зв'язати жіночу жилетку можна із суцільним передом. В цьому випадку в центрі деталі зробіть дві вертикальні смуги рельєфного візерунка.