Як описати картину.

Опис картини - популярне вправу для розвитку навичок письмової мови і спостережливості. Але для того, щоб творча робота вийшла цікавою, з виразними міркуваннями і логічно пов'язаними елементами тексту, есе потрібно вибудовувати за певним планом.
Інструкція
1
Вступна часть.Іногда учитель вимагає почати опис не тільки з назви картини, але і з короткої біографії художника. Якщо про художника писати не треба, то зачином служить емоційне сприйняття глядача. Школяр відповідає на питання: "Що я відчуваю, коли дивлюся на цю картину?" Він може написати: "Від цієї картини віє тугою і безвихідністю. Мимоволі захоплюєшся цими бурлаками, але в той же час шкодуєш їх". Три-чотири пропозиції емоцій і міркувань - і можна переходити до того, що зображено на передньому плані картини.
2
Передній план.Ето найбільш яскраві й колоритні герої, характерні деталі пейзажу. Навіть в портреті існують об'єкти, котрі притягують увагу глядача. Наприклад, посмішка "Мони Лізи". Абсолютно нормально, якщо школяр напише: "Моя увага відразу привернули двоє людей, які тягнуть лямку баржі. Вони одягнені в лахміття, їх волосся розтріпалося". буде простіше, якщо дитина поглядом (або олівчиком) відзначить найбільш яскраві моменти картини і задасть собі питання: "Що це?" З цих відповідей-пропозицій прозі скласти зв'язний розповідь.
3
Другий план.Ето деталі і елементи, які як би підтримують головну тему картини. Описуючи їх, можна проявити спостережливість. Побачити повалене дерево, собачку, напис на човні. Можна говорити про настрій, який вони викликають у глядача. Можна описати тип взаємин, в яких знаходяться люди з різних планів картини. Наприклад, в картині "Знову двійка" центральна фігура - винуватий хлопчик. Його сестра, мама і собака висловлюють однозначні емоції. Можна описати ці емоції (у мами щире горе, у сестри несхвалення, у собаки - радість, вона любить свого господаря будь-яким). Можна припустити, які діалоги могли б відбуватися між героями.
4
Вивод.Школьнік починає розповідь з емоцій, а закінчує логічними висновками. Що він зрозумів після перегляду цієї картини? Які думки вона в ньому викликала? Про що нагадала? Чи міг учень зустріти цих героїв у реальному житті? З якими віршами, розповідями, повістями або музикою ця картина асоціюється? Останнє особливо важливо, адже дитина демонструє свій загальний культурний рівень, показує, як засвоїв матеріал з інших предметів (музиці, історії, літературі). Вчителю сподобається, якщо розповідь закінчиться рядками з вірша. К "Бурлака" добре підходить Некрасов, до пейзажів - Фет, Тютчев, Рубцов. Можна цитувати навіть Шекспіра, аби поетичні рядки були доречними.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TwNIDtADto4
Зверніть увагу
Люди, які люблять користуватися шпаргалками, або викачують готові твори з інтернету, ризикують отримати двійку. наївно вважати, що вчитель народився позавчора і не зустрічав одні й ті ж тексти щороку.
Корисна порада
Перш ніж приступати до опису, варто скласти план-схему. І в кожному пункті прописати навідні запитання. Відповідаючи на них, школяр легко напише оригінальне і щире твір.