Красиво і грамотно писати: Як цьому навчитися.

Незважаючи на те, що в школах розроблено величезну кількість різноманітних методик навчання грамотної письмової мови, грамотність деколи «кульгає» навіть у самих старанних учнів. Адже не дарма російську мову вважають одним з найскладніших мов у світі. Однак разом з цим, російська мова дозволяє використовувати величезну кількість прийомів, які прикрашають письмову мову.
Інструкція
1
В першу чергу зверніть увагу на орфографічну грамотність. Будь-який текст, навіть за тієї умови, що він рясніє барвистими метафорами, але написаний з орфографічними помилками, виглядатиме безглуздо. Коли ви пишите, то напевно іноді відчуваєте невпевненість з приводу написання будь-яких слів, тому ні в якому разі не соромтеся користуватися словником.
2
Для того щоб навчитися грамотно писати, необхідно багато читати. Намагайтеся виділяти якомога більше часу на те, щоб читати книги. Наприклад, якщо ви плануєте виїхати куди-небудь на кілька днів, не забудьте взяти з собою томик цікавої книги. Крім того, саме читання призводить до того, що ви запам'ятовуєте специфічні літературні прийоми. В результаті ви виробите свій власний стиль - захоплюючий і грамотна російська мова.
3
Все те, що ви пишите, необхідно вимовляти вголос. Завдяки цьому ви значно скоротите кількість граматичних помилок, а також навчитеся постійно тримати під контролем логічний ланцюжок міркування. Вичитка повинна бути обов'язковою процедурою при написанні будь-якого тексту.
4
Якщо ви ще не дуже майстерно оволоділи навичкою красномовства, то намагайтеся якомога рідше використовувати складні речення з безліччю оборотів. Використовуйте їх лише тоді, коли впевнені в тому, що читач не втратить первісний зміст. Часом короткі пропозиції можуть виглядати набагато яскравіше і витонченішою.
5
Намагайтеся дотримуватися чітку структуру тексту: вступ, основна частина, висновок. Саме в основній частині розкривається головна думка вашого тексту, вступ створюється лише для того, щоб ввести читача в курс теми тексту. У висновку зазвичай наводяться короткі висновки і підбиваються підсумки.