Як написати про свою сім'ю.

"Моя сім'я" - одна з найпопулярніших тем шкільних творів, але і крім школи в житті виникають ситуації, коли про близьких треба розповісти цікаво і захоплююче.
Інструкція
1
Загальне визначення. Потрібно знайти точне і містке визначення, з якого починається будь-яке оповідання. Наприклад: "Наша сім'я дружна, спортивна, творча, пишається своїми традиціями". Це ядро майбутнього опису, думка, яку треба буде розвивати. В цьому блоці добре розповідати про те, чим любить займатися сім'я, коли близькі збираються разом. Можна розповісти про красивих сімейних недільних обідах. Можна розповісти, як родичі люблять разом грати в лото або вікторини або їздити в ліс по гриби. Навіть самий традиційний вид дозвілля - їжа перед телевізором, демонструє, що сім'я згуртована, з міцними емоційними зв'язками. Гастрономічні звички можна обіграти з гумором, а обіди описати так, що в читача побіжать слинки.
2
Про близькі щиро. Уявлення про традиційній сім'ї (батьків і дітей, що живуть разом) сьогодні істотно розширилося. Сім'єю може бути один батько і одна дитина. Главою сімейного клану бути бабуся. Батько може бути недільним батьком і постійно жити з іншою родиною. В провінції батьки часто залишають дітей на піклування бабусі і дідусі, а самі їдуть в інше місто на заробітки. Немає сенсу щось прикрашати і прибріхувати. Головне в опис сім'ї - продемонструвати повагу і любов до своїх близьких. Краща інтонація - щира теплота. Ніхто не зобов'язаний жити по шаблону!
3
Чиє спадщина? Іноді, якщо потрібно докладний есе, можна розповісти, хто з родичів ближче по духу, чиї звички і захоплення зробили найбільший вплив. Наприклад: "Мама навчила мене готувати, а тато - розбиратися в техніці". Або: "Всі говорять, що я схожий на дідуся, я і сам це відчуваю, адже я теж люблю малювати". Дуже важливо показати не тільки горизонтальні емоційні зв'язки, а й вертикальні, позначити зв'язок з родом. Тому в опис сім'ї можна вплітати і сімейні міфи, легенди, але тільки поетичні й позитивні.
4
Пам'ятні речі. Цим блоком можна завершувати опис родини. Описати річ, яка належала одному з предків, пояснити, яке місце займає ця гудзик, кортик, фотографія, стрічечка в будинку. Де зберігається? Які спогади з нею пов'язані? В ідеалі, якщо предмет візуально легко уявити, щоб у читача виникло відчуття присутності. Наприклад, "В цих срібних сережках моя бабуся виходила заміж. Вона вважала, що ці перші її сережки - найщасливіші і улюблені. Адже дідусь дарував їх з любов'ю. І вони принесли їй сімейне щастя, гарних дітей і люблячих її онуків".