Як плести крісла.

Крісла, сплетені з прутів, дуже легкі, але в той же самий час міцні і красиві. Їх можна поставити в саду і прикрасити інтер'єр вашого будинку. Крім того, матеріал для їх виготовлення зростає повсюдно і у великій кількості.
Вам знадобиться
  • - вербові прути і палиці;
  • - вербова стрічка;
  • - хрустики;
  • - молоток;
  • - невеликі цвяхи.
Інструкція
1
Приготуйте з вербових палиць каркас крісла. Вирівняйте вербові палиці хрустики і зробіть з них каркас крісла. Для цього на вирівняною ціпку відзначте відстань, рівну 48-50 см, і загніть її кінці під прямим кутом за допомогою хрустики. Зігнуті кінці зріжте зверху навскоси. Таким чином, у вас вийде передня частина рами сидіння крісла
2
Для того щоб отримати задню частину рамки сидіння, візьміть другу палицю довжиною 120 см і зігніть її в дугу. Кінці зріжте навскоси з нижнього боку і збийте з деталлю рамки передньої частини.
3
До вийшла рамі знизу на відстані 18 см від передньої частини прибийте вигнуту палицю. Від двох інших палиць відріжте шматки довжиною 63 см. На кожній палиці відміряйте відстань 35 см. До середини товщини палиць зробіть вирізи такої величини, щоб можна було вставити в них іншу палицю. Складіть палки, у вас повинна вийти хрестовина. Збийте її цвяхами і оплете «зіркою».
4
Далі зробіть ніжки крісла: довжина палиць для передніх ніжок 68 см, а для задніх - 45 см. Прибийте ніжки цвяхами до кутів рами сидіння з внутрішньої сторони рами.
5
На висоті 15 см від підлоги до ніжок прибийте хрестовину. Розсуньте прибиті передні ніжки таким чином, щоб внизу вони були приблизно на 2-3 см ширше рами. А для того щоб передні ніжки завжди зберігали цю відстань, прибийте паличку (в кінці роботи її потрібно буде зняти).
6
Каркас крісла скріпіть упорами. Також упорами у вигляді дуги зміцните прибиту до ніжок хрестовину з усіх боків. Причому їх кінці зріжте навскоси, щоб вони лежали на хрестовині якомога щільніше.
7
Оповте місця сполучень ніжок і хрестовини стрічкою. Починайте обвивати з низу ніжки. Потім перейдіть на хрестовину. Затягніть стрічку петлею, а її кінець прибийте невеликим цвяшком знизу до хрестовини. Далі візьміть іншу стрічку і обмотайте все упори.
8
Для того щоб сплести сидінні прибийте до рами два прута так, щоб між ними залишався проміжок. Обмотайте раму з прутами вербової стрічкою. У цей проміжок вставте стояки, зрізані навскоси.
9
обплетені стояки в три прута «мотузочкою». Як тільки плетиво досягне передніх ніжок, додайте по одному стояку з обох сторін рами. Далі плетіть 5 см, після чого всі стояки загніть вниз і оплете стрічкою додані стояки разом з ніжками крісла. Кінець стрічки прибийте гвоздиками.
10
Для плетіння спинки крісла виберіть прути товщі, ніж для сидіння, і прибийте їх парами до нижньої сторони рамки сидіння, а також по одному пруту у передніх ніжок і кругом по всій рамі, всього повинно вийти 35-40 прутів-стояків .
11
обплетені стояки «мотузочкою» в чотири прута. Починайте плести її двома прутами вершинними (більш тонкими) кінцями. Зміцнивши таким чином низ стояків, залиште НЕ заплетеними кінці у 5-6 см і на цій висоті плетіть «мотузочку» в два прута. При цьому починайте плетіння від передніх ніжок. Приєднаєте ще по одному пруту, дійшовши до задньої ніжки, і продовжуйте плетіння до передньої ніжки.
Корисна порада
Щоб прути стали м'якими, їх необхідно вимочити або запарити окропом.