Як навчитися рахувати в умі.

Для зовсім юного і молодого організму, важливим фактором, крім його здоров'я, є розумова діяльність. Бажано навчити дитину рахувати в умі якомога раніше - в школі це буде великим плюсом і в житті знадобиться. Початкове навчання рахунку цифр бажано починати вже з 2 років. Чим більше ви зі своєю дитиною будете вважати в розумі, тим краще для нього.
Вам знадобиться
  • Навчити дитину рахувати в умі.
Інструкція
1
Варто відзначити, що немає різниці при виборі предметів, які ви будете підраховувати: машини, дерева, будинки, вулиці, діти у дворі. Вважайте навіть ворон над головою - це не принесе вам біду. Головним фактором швидкого рахунку в розумі для дитини є її повне усвідомлення необхідності рахувати. Не варто показувати дитині те, що ви хочете бачити тільки його вміння рахувати. Поряд з побутовими питаннями поєднуйте навчання вашої дитини простими підрахунками. Приміром, після прийому їжі вам необхідно вимити посуд - не поспішайте. Спробуйте зацікавити дитину таким реченням: "Давай підрахуємо, скільки брудних тарілок залишилося після нас?".
2
Як тільки ваша дитина опанує мистецтвом підрахунку всього, що трапляється йому під руку, перейдіть до вивчення самих цифр. У його житті з'являються нові образи: замість звичних підрахунків на пальцях "раз, два, три" приходять нові цифри, які не схожих один на одного. Найчастіше дитина швидко запам'ятовує цифри-магніти, які мають яскраву розмальовку і кріпляться на холодильник, бо кухня вважається часто відвідуваною кімнатою вашої квартири. Варто зауважити, що не кожна дитина готова до навчання усного рахунку у віці 4-5 років. Тому намагайтеся навчити дитину якомога раніше, щоб потік ваших знань не обрушився на нього, як лавина, в дошкільний період.
3
Поясніть дитині принцип «10». Багато проходили це тільки в школі, але практика показує, що діти можуть цьому навчитися ще в садочку. Приміром, автор статті в підготовчому класі вважав до 100 і назад. Власне, весь підготовчий клас був повторенням того, що знав раніше. Розкажіть і поясніть, що від зміни місць доданків сума не змінюється. Приступайте до тренування розумових здібностей вашої дитини з раннього віку, бажано з 2 років.