Як виправити помилку відеокарти.

Установка певних додатки або невірних драйверів може викликати збої в роботі відеоадаптера. Для виправлення виявлених помилок необхідно виконати декілька процедур.
Вам знадобиться
  • - Riva Tuner.
Інструкція
1
Якщо ви маєте доступ до операційної системи, то переустановите драйвери відеокарти. Скачайте актуальну версію програмного забезпечення з офіційний сайт виробника. Найбільш популярні відеоадаптери виробляють компанії ATI (www.ati.com) і nvidia (www.nvidia.ru).
2
Встановіть потрібне програмне забезпечення та перезавантажте комп'ютер. Переконайтеся в тому, що відеоадаптер працює справно. Якщо ж ви не можете завантажити операційну систему, то спробуйте виконати описаний алгоритм, використовуючи безпечний режим Windows. Перезавантажте комп'ютер і утримуйте клавішу F8. Виберіть варіант завантаження «Безпечний режим Windows» після відкриття відповідного меню.
3
Якщо помилки в роботі відеокарти не пов'язані з драйверами, то скористайтеся програмою Riva Tuner. Встановіть та запустіть цю утиліту. Відкрийте вкладку «Головна» і натисніть кнопку «Налаштувати», розташовану в підменю «Налаштування драйвера». Виберіть параметр «Системні налаштування".
4
Знайдіть два поля: «Частота ядра» і «Частота пам'яті». Зменшіть показники обох частот. Спочатку змініть значення на 50 МГц. Натисніть кнопку «Тест» і дочекайтеся завершення аналізу стабільності відеоадаптера. Якщо під час перевірки були виявлені помилки, то зменшіть частоти ще на 50 МГц. Виконуйте цю процедуру доти, поки пристрій не почне працювати стабільно.
5
Пам'ятайте про те, що даний процес призведе до уповільнення роботи відеокарти. Природно, використовувати несправний пристрій вкрай небезпечно, тому краще пожертвувати продуктивністю. Встановіть прапорець поруч із параметром «Завантажувати настройки з Windows» і натисніть кнопку «Зберегти». Перезавантажте комп'ютер. Якщо вам не вдалося налаштувати відеокарту для стабільної роботи - замініть пристрій, щоб запобігти псуванню материнської плати.