Як вирощувати лілії в будинку. Як виростити лілію в домашніх умовах.

Лілії - витончений і дуже гарна квітка. Вирощені в горщику, вони не тільки будуть радувати око і доставляти насолоду приємним ароматом, але і стануть чудовою прикрасою інтер'єру вашого будинку.
Вам знадобиться
  • - плошка;
  • - грунт (пісок + листовий перегній + поживна суміш);
  • - цибулини лілії;
  • - органічні добрива.
Інструкція
1
Підготуйте невелику миску для рослини. На саме дно покладіть достатню кількість черепів або дрібних камінчиків, щоб забезпечити хороший дренаж. Засипте горщик на глибину 5-6 см землею. В якості грунту використовуйте крупнозернистий пісок перемішаний з живильної дернової сумішшю і листовим перегноєм.
2
Восени (або влітку) висадіть цибулину в миску. Попередньо розправте всі корені в різні боки. Присипте цибулину землею таким чином, щоб відстань від її верхівки до поверхні ґрунту в горщику було не менше 5 см. Злегка примніть грунт.
3
Помістіть горщик з лілією в прохолодне (близько 4 градусів) світле приміщення на 1,5-2 місяці. Підтримуйте грунт помірно вологої.
4
З появою паростків винесіть квітка на добре освітлене сонцем місце, краще на балкон. Природне освітлення можна замінити на підсвітку. В цьому випадку виростити лілію можна в будь-який час.
5
Поступово збільшуйте полив рослини. Щодекадно удобрюйте лілію розчином органічних добрив.
6
Підв'яжіть квіти, коли лілія зацвіте. Не забувайте про рясному поливі протягом усього періоду цвітіння рослини.
7
Поступово зменшіть полив, коли лілія відцвіте. Вийміть цибулини з горщика після відмирання стебел. Помістіть їх у вологий пісок і приберіть в прохолодне приміщення на зимовий час або до того часу, як знову не вирішите висадити квітка в горщик.
Зверніть увагу
Від моменту появи бутонів до появи квіток проходить 30-40 днів. Щоб прискорити цей процес, підвищить температуру до 30-32 °, підсильте полив і забезпечте рослині додаткове освітлення. Навпаки, щоб затримати цвітіння, знизьте температуру в приміщенні.
Корисна порада
Використовуйте наступний прийом, щоб скоротити терміни вигонки лілій. Отримані восени цибулини витримаєте 40 днів при температурі 5 градусів, потім опустіть їх у воду з температурою 40-45 градусів на 1 годину.