Як зробити кубик з паперу. Розгортка куба для склеювання.

Кубики часто використовуються в дитячих іграх і конструюванні. Дітям буде цікаво зробити разом з дорослими ігровий кубик з підручних матеріалів.
Вам знадобиться
  • папір, картон, ножиці, клей, кольоровий папір, фломастери/олівці/фарби
Інструкція
1
Накресліть розгортку куба. У куба 6 граней, кожна з яких є квадратом. В розгортці вони розташовані так, щоб склеювати довелося якомога менше ребер. Для цього чотири бічні грані розташовують поряд встик, а підстава і верхню грань з боків розгортки.
2
Можете зміцнити кубик зсередини картонним каркасом. Для цього зробіть таку ж розгортку як для кубика, але без підстав і без верху. Краще робити каркас на міліметр-другий менше основного кубика.
3
Прірісуйте до розгортки спеціальні клапани, які потім будете намазувати клеєм. Найчастіше клапан при склеюванні приклеюють прямо до грані кубика, але якщо у вас дуже тонкий папір, то можна склеювати клапани між собою, тоді ребра залишаться недоторканими.
4
Склейте каркас, потім навколо нього склейте кубик. Зверху кубик можна обклеїти кольоровим папером, аплікаціями, розмалювати фломастерами, фарбами або олівцями. Якщо ви робите кубик для настільної гри, то проставте на гранях кількість очок. Якщо при цьому ви імітуєте кубик з точками для гри в кості, то пам'ятайте, що кількість точок на протилежних гранях має дорівнювати семи. Таким чином виходять наступні пари окулярів на гранях: 1-6, 2-5, 3-4.
Корисна порада
Ви можете створити цілий паперовий конструктор, склеївши штук 30 кубиків та інших фігур.
Не так давно в продаж надійшли так звані кубики Зайцева, що дозволяють дитині навчитися читати. Гідністю цих кубиків є те, що на їх гранях написані не окремі букви, а цілі склади. Практика показує, що дітям зручніше і простіше вчитися читати саме по складах, а не по буквах. Недоліком кубиків є їх висока ціна, витратити таку суму в стані далеко не кожна сім'я. Проте зробити кубики Зайцева самому можливо, причому навіть не одним способом.
Вам знадобиться
  • 1) принтер або плоттер, картон, ножиці, клей
  • 2) тетрапак від молока, кефіру та іншої кисло-молочної продукції (з квадратним дном), білий і кольоровий папір, клей, ножиці, фарби для малювання, пензлики, широкий скотч
Інструкція
1
Спосіб перший - прагматічний.Скачайте з інтернету готові розгортки кубиків. Роздрукуйте розгортки на кольоровому принтері або плоттері на щільному картоні. Виріжте розгортки по контурах, додавши по сантиметру з кожного боку на склеювання. Склейте кубики .
2
Спосіб другий - творческій.Ізготовьте з тетрапак кубики , розрізаючи їх і склеюючи між собою їх грані. Акуратно обклейте готові кубики білої та кольорової папером, чергуючи різні кольори. На окремих аркушах кольорового паперу Вичертите готові склади, виріжте їх і наклейте на грані кубиків. При бажанні склади можна намалювати фарбою. Для збільшення терміну служби готових кубиків, обклейте всі грані широким скотчем.
3
Якщо залучити до процесу виготовлення кубиків своєї дитини, то можна витягти з цього не мало вигоди: розвиток творчих здібностей та дрібної моторики у малюка. І щоб не говорили прихильники покупки готових кубиків Зайцева, посилаючись на трудомісткість і недоцільність їх домашнього виготовлення, все ж кубики , зроблені люблячими руками мами принесуть дитині набагато більше користі, ніж фабричний комплект .