Як пофарбувати одяг. Як закріпити батик.

З ситуацією, коли відмінно зшитий і ще міцна одяг вицвіла і втратила вигляд, стикалися багато. Викидати плаття або блузку, якщо вони сидять ідеально, звичайно буває шкода. Можна спробувати пофарбувати вицвілу річ. Для цього існують спеціальні барвники. Можна зробити фарби і самим, використовуючи цілком доступні природні матеріали.
Вам знадобиться
  • - барвники;
  • - вицвіла одяг;.
  • - ваги;
  • - вода;
  • - марля;
  • - дерев'яна палиця;
  • - нашатирний спирт;
  • - посуд для фарбування.
Інструкція
1
Встановіть, з якої тканини зшита одяг. Ідеально фарбуються однотонні бавовняні, лляні і вовняні тканини. Колір натурального шовку виходить нерівним, а деякі матеріали взагалі не варто піддавати подібній обробці. Чи не забарвлюються штучний шовк, склотканина і деякі інші штучні волокна. Але вони зазвичай і не вицвітають. Деякі тканини погано переносять нагрівання. Їх теж фарбувати не варто.
2
Зверніть увагу на малюнок. Тканини з великим яскравим візерунком рівно забарвлюються тільки в темні тони. Для реставрації однотонних світлих матеріалів підберіть відтінок трохи темніше. Якщо ви все-таки хочете вибрати інший колір, постарайтеся підібрати споріднений. Інакше відтінок вийде не зовсім той, який зазначений на упаковці. Спробувавши забарвити червону річ в жовтий, ви, швидше за все, отримаєте помаранчевий колір. Синій барвник дасть ліловий або навіть темно-фіолетовий тон і т.д.
3
Оберіть барвник. Якщо ви не змогли точно визначити волокно або якщо при виготовленні тканини використовувалися нитки різних видів, вибирайте універсальні барвники. Вони підійдуть і для стовідсоткового бавовни, і для чистої вовни. Але для цих матеріалів є і спеціальні фарби. Продаються барвники для тканини в різній упаковці. Вони можуть випускаються у вигляді пасти в тюбиках або скляних банках. Можуть зустрітися і сухі барвники у вигляді кристалів або порошку. Як правило, вони продаються в невеликих паперових або поліетиленових пакетиках. Фасовка може бути самою різною. Зберігати їх можна в сухому і достатньо темному місці.
4
прати і висушити річ. Зважте її в сухому вигляді. Це потрібно для визначення точної кількості фарби. На упаковці зазвичай буває написано, на яку кількість тканини розрахований пакетик. Там же вказано, в якій кількості води розчинити порошок або пасту.
5
Підготуйте воду. В інструкції не завжди йдеться, яка саме вода потрібна, але бажано брати м'яку. Підійде дощова вода або розтоплений сніг. Можна пом'якшити звичайну водопровідну, додавши на кожні 10 л столову ложку нашатирного спирту.
6
Розведіть фарбу. Висипте вміст пакетика в фарфорову чашку і влийте туди 0,5 склянки гарячої води. Розмішайте компоненти до отримання однорідної маси. Чашка повинна бути досить великою, в неї повинна поміститися вся необхідна за рецептурою вода. Майте на увазі, що чим більше води - тим світліше буде відтінок. Для отримання густого насиченого темного кольору зазвичай береться співвідношення тканини і води 1: 8, тобто на блузку, яка важить 200 г, необхідно 4 л води.
7
Поступово додавайте окріп і безперервно помішуйте розчин. Коли фарба повністю розчиниться, процідіть вміст каструлі через складений удвічі шматок марлі в емальовану каструлю, в якій ви будете фарбувати одяг.
8
Замочите виріб у холодній воді. Довівши фарбу до потрібної температури, відіжміть одяг і швидко занурте її в розчин. Виріб повинен бути покрито фарбою повністю, інакше не вдасться отримати рівний колір. Уважно стежте за тим, щоб в процесі фарбування частини виробу на піднімалися над поверхнею води. Тривалість забарвлення залежить від якості тканини і бажаної інтенсивності кольору.
Корисна порада
Деякі барвники можуть виділяти отруйні пари. Оскільки забарвлення зазвичай проводиться на кухонній плиті, прослідкуйте, щоб поруч не було продуктів. Вікно на цей час краще відкрити. Якщо ви не впевнені, що вам вдасться отримати рівний колір, спробуйте обіграти розмиви. Можна пов'язати виріб вузлами і в такому вигляді пофарбувати. Там, де розташовані вузли, залишаться світлі плями. Їх можна розташувати по-різному.