Як скласти бізнес-пропозиція.

Будь фірмі рано чи пізно доводиться стикатися з пошуком нових ділових партнерів, при якому без грамотно складеного та відповідного дійсності бізнес-пропозиції не обійтися.
Інструкція
1
Складайте ділову пропозицію з урахуванням специфіки вашого бізнесу та перспектив його розвитку. Головне - дати зрозуміти вашому потенційному партнеру, що він теж може бути зацікавлений у співпраці з вами. Обсяг бізнес-Предожения не повинен перевищувати однієї сторінки формату A4, щоб той, кому вона адресована, зміг хоча б прочитати його до кінця.
2
Пропозиція найкраще складати на фірмовому бланку компанії, щоб ваш можливий партнер одразу чітко уявив собі, хто до нього звертається. На бланку обов'язково повинна бути вказана адреса, контактний телефон та e-mail вашої організації, а також П.І.Б. керівника.
3
Бізнес-пропозиція необхідно починати з обігу: «Шановний (ім'я, по батькові)!», Щоб було зрозуміло, що цей лист - не звичайний спам, що розсилається тоннами і кілометрами всім підряд, а дійсно серйозне ділове лист.
4
Далі напишіть про те, у зв'язку з чим ви робите таку пропозицію (наприклад, у зв'язку з розширенням торговельної мережі або пошуком нових ринків збуту для вашої продукції). Вирішіть, чи варто згадувати про те, як довго ваше підприємство працює на ринку товарів і послуг: деякі бізнес-тренери впевнені, що дійсно серйозні компанії не повинні говорити про це, щоб не зіпсувати свою репутацію цим дешевим рекламним трюком. Однак згадати про те, з ким ви вже співпрацюєте, варто, так як це може викликати у потенційного партнера бажання приєднатися до славної когорти компаній, що працюють разом з вами.
5
Коротенько перерахуйте види та товарів і послуг, з якими пов'язана діяльність вашої організації. Піднесіть свою пропозицію так, як якщо б ви самі були можливим партнером своєї компанії, тобто вкажіть всі переваги і вигоди від співпраці з вами (швидка доставка, низькі ціни, великі обсяги товару, пріоритет в обслуговуванні і т.п.).
6
У висновку висловіть надію на співпрацю і запропонуйте зв'язатися з вами будь-яким зручним способом для обговорення умов договору. Поставте дату складання бізнес-пропозиції, вкажіть прізвище, ім'я, по батькові керівника повністю і його посада, згідно зі штатним розкладом, і розпишіться.
Відомим є факт, що дві пропозиції по ціною , складені менеджерами з двох різних організацій, можуть отримати абсолютно протилежну віддачу. Тому мистецтво написання цінової пропозиції є одним з основних складових вашого комерційного успіху.
Інструкція
1
Добре обміркуйте, які саме товари чи послуги можуть знадобитися адресату. У вашому ціновій пропозиції ви повинні максимально прорахувати фінансові можливості замовника, а отже, і передбачувані розміри знижки (на випадок якщо клієнт поцікавиться цим аспектом), а також способи оплати товару або послуги. Кращі менеджери з продажу радять уявити себе на місці потенційного клієнта - чому саме ваша ціна і умови повинні зацікавити його? Дозвольте адресату цінової пропозиції відчути, що ви розумієте його можливі труднощі і відмінно уявляєте спосіб їх вирішення.
2
Запам'ятайте основне - ваше цінове пропозиція повинно містити щось зовсім унікальне - те, що не зможуть запропонувати ваші конкуренти. Це допоможе залучити до нього додаткову увагу. Таким фактором може стати знижка при замовленні великих обсягів продукції або більш зручний спосіб оплати, ніж був запропонований іншими організаціями.
3
Вживайте в ціновій пропозиції займенник «ви» частіше, ніж «ми». Цей психологічний прийом допоможе клієнту відчути, що він практично вже є володарем товару або послуги, дозволить відчути свою винятковість від отримання знижки.
4
Обмовите конкретні терміни, протягом яких буде діяти ваше цінове пропозиція. Дослідження показують, що мозок сприймає інформацію як керівництво до дії тільки протягом перших 72 годин. Потім нова інформація витісняє стару, і ймовірність повернення до вашої пропозиції по ціною значно знижується.
5
Цінове пропозиція не повинно залишати жодної неясності з приводу того, що потрібно від клієнта. Вкажіть ваші контакти, за якими адресат зможе з вами зв'язатися.