Як мити машину на мийці.

Автомобільна мийка - корисна послуга, що дозволяє швидко і якісно очистити машину від різного роду забруднень. Вибір хорошої мийки та контроль за якістю надаваних послуг дозволять отримати добре вимиту машину і не переплатити при цьому.
Інструкція
1
Вибираючи мийку, уваги на її тип. Вона може бути щеточной або високого тиску. На першому автомобіль миється і сушиться повністю автоматично. На другому - вручну співробітниками, з використанням апаратів високого тиску. Щіткові відрізняються низькою ціною і стандартним якістю обслуговування. Мийки високого тиску дорожче, але і якість послуг, як правило, вище.
2
Заздалегідь домовтеся про всі деталі мийки машини і про ціну виконання послуги. Вартість миття безпосередньо залежить від обсягу робіт і від ваших додаткових вимог. Якщо ви фанат чистоти і хочете отримати ідеально чистий автомобіль як зовні, так і всередині, будьте готові до того, що запитувана ціна проб'є стелю і загубиться в синьому небі.
3
Зверніть увагу на зовнішній вигляд персоналу автомийки. Якщо співробітники одягнені в брудні комбінезони, працюють з похмілля, мають явно недоглянутий вигляд і поганий запах, відмовтеся від послуг цього закладу. На мийках, які поважають і цінують своїх клієнтів повинні бути чисті і доглянуті співробітники.
4
Будьте уважні при замовленні послуг. Уважно вивчіть прейскурант (прайс-лист) і грамотно і чітко сформулюйте свої вимоги. Називайте частини і деталі автомобіля, які необхідно очистити і помити. Наприклад: «Кузов, пороги, салон, багажник, килимки». Не виражає розмитими формулюваннями: «Зверху і всередині».
5
Контролюючи роботу мийників, зверніть увагу на те, як вони обдають машину перед миттям. Цей процес повинен починатися зверху, поступово спускаючись вниз. Звичайна послідовність: дах, скла, капот, двері, бампера, колеса. Ця послідовність може бути й інший, але починати повинні завжди зверху, спускаючись вниз. Якщо робота буде розпочата знизу, на кузові залишиться пісок, який в процесі миття подряпає лакофарбове покриття.
6
Мити машину співробітники зобов'язані теж тільки зверху вниз. Колеса - тільки в останню чергу. Помітивши, що порядок мийки порушується, відмовтеся від послуг даної фірми. Сперечатися з персоналом і вчити їх працювати не треба, втратите час і нерви.
7
Спостерігаючи за роботою співробітників, перебуваєте на відстані. Нікому не подобається, коли хтось «стоїть над душею» під час роботи. Прогулюйтеся, курите, читайте газету, періодично звертаючи увагу на процес миття машини. На багатьох підприємствах передбачені кімнати відпочинку для клієнтів. Перебуваючи в ній, займіть себе чим-небудь і через скло спостерігайте за миттям автомобіля. Досвід показує, що присутність клієнта в приміщенні мийки мимоволі змушує нервувати мийників, що негативно позначається на якості послуги і збільшує час роботи.
8
Зверніть увагу на час виконання послуг. На всіх мийках встановлені нормативи виконання окремих операцій. Знаючи їх і враховуючи кількість співробітників, зайнятих автомобілем, можна приблизно обчислити час миття автомобіля. Наприклад, мийка кузова, порогів і килимків у двох робітників повинна займати 10-15 хвилин. Занадто велика тривалість виконання послуг означає непрофесіоналізм співробітників. Якщо машину помили занадто швидко - обов'язково перевірте якість.
9
Ознаки неякісно вимитого автомобіля - патьоки під люком бензобака або на інших кузовних деталях, непромитий місця на поверхнях. Обов'язково перевірте бампери, нижні частини дверей, колеса. Виявивши недоліки, зверніть на них увагу персоналу і вимагайте виправити. На килимки уваги не зважайте - це не принципово.
10
Якщо машина помита якісно і результат вас потішить, залиште 10-20 рублів чайових. Наступного разу співробітники зустрінуть з розпростертими обіймами і врахують всі капризи. З часом постійно залишаються чайові допоможуть мити авто без черги, безкоштовно отримувати дрібні послуги і бути впевненим в якості виконання замовлених послуг.