Як робити дренажний масаж.

В холодну пору року, коли починається епідемія простудних і бронхо-легеневих захворювань, актуальне питання, як лікувати або зменшити хворобливі прояви. Відмінно зарекомендував себе дренажний масаж - ефективний засіб проти виснажливого простудного кашлю і бронхітів. Головне, вміти правильно його проводити.
Інструкція
1
Перед сеансом масажу обов'язково искупайте хворого у ванній (теплою, але не гарячою!). Не робіть дренажний масаж під час лихоманки, а також вранці після їди. Обов'язково після закінчення процедури закутайте людини у вовняну ковдру, плед або шаль. Дайте йому полежати так не менше півгодини.
2
Масаж проводите двічі на день. Ранковий сеанс повинен здійснюватися натщесерце, а вечірній перед відходом до сну, після ванни і вечері. Починайте масаж через 15-25 хвилин після того, як людина поїсть.
3
Воду в ванній необхідно поступово нагрівати, щоб до кінця водних процедур вона була близько 40оС. Потрібно потім добре витертися рушником. Потім приступайте до масажу.
4
Покладіть хворого на живіт, підклавши зручний валик під шию. Особа повинна бути звернена вниз, при цьому він повинен без праці і дискомфорту дихати. Злегка погладьте уздовж спини і по ребрах, а потім відступите від хребця з обох сторін на два пальці і починайте пощипувати руху. Рухайтеся хвилеподібно в сторону шиї і плечей від середини спини. Таких «хвиль» вам необхідно зробити двадцять.
5
Тепер відступите на таку ж відстань (в два пальця), а потім повторіть ще двадцять «хвиль». Масування в другому підході буде з боків, але намагайтеся не заводити »хвилі» в пахвові западини.
6
Наступний підхід разогревающий. Долонями, щільно притиснутими до спини, пройдіться двадцять разів, роблячи рухи, що розтирають. Напрямок ваших долонь має бути до плечей, а не від плечей.
7
Заключний етап - вібрація. Поставте долоні ребром і починайте постукування по діагоналі. Удари повинні припадати на лопаточную частина спини (навскоси). Напрямок аналогічне - до плечей. Загальна тривалість дренажного масажу - 15-20 хвилин.
8
Обов'язково провітрюйте кімнату перед процедурою. Після дренажу добре б поставити компрес. Нехай хворий полежить в теплому ліжку півгодини після масажу, закутаний у вовняну покривало.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=euG1Bl4g1Pg