Як повернути гроші за навчання. Як повернути податок за навчання в технікумі.

Вартість навчання в навчальних закладах сьогодні виросла до значних сум. Завдяки т.зв. соціальному відрахуванню можна заощадити на оплаті за освітні послуги: до 6,5 тисяч рублів - студентам-очникам, до 15600 рублів - студентам заочних відділень.
Інструкція
1
Соціальний податкове вирахування з витрат на навчання (13% від суми) згідно ст.219 Податкового Кодексу РФ може отримати працюючий платник податків, який заплатив за своє навчання, а також платник податків-батько, опікун, піклувальник, який оплатив навчання дитини (підопічного ) віком до 24 років. При цьому враховується розмір прибуткового податку, сплаченого платником податків у податковому періоді за довідкою 2-ПДФО (помісячна зарплата за рік) .Предельние суми витрат для часткової компенсації - 50 000 рублів для навчання на денній формі, 120 000 рублів - на заочній (вечірньої, екстернаті ). Таким чином, якщо ви заплатили за навчання студента-очники, наприклад, 40 000 рублів, то можете отримати 13% від цієї суми - 5 200 руб. Якщо - 80 000 рублів, то тільки 6 500 руб. Але ця ж сума, сплачена працюючим студентом-заочником, буде компенсована без обмеження (13% - 10 400 руб.).
2
Для повернення частини прибуткового податку у вигляді вирахування на навчання студента-дитини платник (мати, батько, а з 2009 року - брат, сестра студента-очники) або сам працюючий студент повинні надати в податкову інспекцію за місцем прописки Декларацію з формі 3-ПДФО. До неї додається комплект документів (оригіналів та копій - на вимогу інспекції): копія паспорта платника податків (розворот c фото та сторінки з реєстрацією), копія свідоцтва про народження дитини, копія договору з освітньою установою, копія ліцензії. Знадобиться довідка навчального закладу, що підтверджує, що студент навчався у відповідному податковому періоді за денною (очною) формою обученія.Обязательни копії платіжних документів, що підтверджують розмір оплати за навчання. В них повинні бути вказані дані особи, який оплатив навчання, сума і дата платежу, призначення платежу (або має бути посилання на договір з освітньою установою, його номер і дату). Прикладіть до Декларації 3-ПДФО довідку (довідки) про доходи фізичної особи за формою 2-ПДФО, видану організацією-роботодавцем або ІП.Деньгі перераховуватимуться на ощадкнижку, тому до заяви про перерахування належної суми потрібна копія ощадкнижки. В заяві вкажіть найменування банку, № відділення банку, його реквізити, № вашого особового рахунку.
Зверніть увагу
Якщо суми оплати за платіжними документами за рік відрізняються від сум, обумовлених у Договорі, в інспекції можуть зажадати копію наказу навчального закладу про зміну розмірів оплати. Як правило платник податків обов'язково оформляє ІПН, якщо такого не било.Уточняйте інформацію за переліком документів у своїй податковій інспекції!
Корисна порада
Буває так, що платник податків одноразово оплачує одразу весь період навчання (кілька років). На жаль, відрахування може бути наданий тільки за той податковий період, в якому була проведена оплата.Соціальний вирахування не застосовується у разі, якщо витрати на навчання проведені за рахунок коштів материнського капіталу (ФЗ від 05.12.2006 N 208-ФЗ).
Отримуючи вищу освіту заочно, громадяни платять визначену суму грошових коштів за своє навчання. За законодавством Російської Федерації студенти-заочники можуть повернути 13% від суми оплати за освіту, заповнивши декларацію і приклавши до неї пакет документів. Причому їм необхідно робити відрахування до державного бюджету податок на доходи фізичних осіб.
Вам знадобиться
  • копії акредитації та ліцензії університету, квитанції про оплату, довідка 2-ПДФО з місця роботи, договір з інститутом, документ, що засвідчує особу, програма "Декларація", папір А4, ручка.
Інструкція
1
Запитайте в університеті, де ви навчаєтеся, копії акредитації та ліцензії інституту з печаткою закладу освіти.
2
У відділі кадрів запросите договір, укладений вами з університетом, якщо у вас немає його в наявності. Якщо плата за час навчання змінюється, попросіть видати вам додаткову угоду до договору, на якому повинна стояти печатка навчального закладу та підпис його директора.
3
Перевірте наявність у вас квитанцій за певний період. Якщо ви виявили відсутність однієї з них, запросите в бухгалтерії інституту довідку, що підтверджує факт оплати за навчання, на якій мають бути прописані суми грошових коштів, витрачених вами на освіту. Підтвердженням плати може служити і виписка банку, яку ви можете попросити у філії або центральному офісі банку, в якому ви вносили гроші по квитанції.
4
Запитайте в бухгалтерії підприємства, на якому ви працюєте, довідку за формою 2-ПДФО. У ній мають бути присутні суми доходів за шість місяців, за якими організація сплачує податки, друк компанії, підпис керівника та головного бухгалтера фірми.
5
Заповніть декларацію за формою 3-НДФЛ, впишіть своє прізвище, ім'я, по батькові, дату і місце народження, реквізити документа, що посвідчує особу (серію, номер, ким і коли виданий), адресу місця проживання. Вкажіть суму ваших доходів за шість місяців та суму грошових коштів, витрачених на навчання.
6
Роздрукуйте декларацію у двох примірниках, прикладіть необхідний пакет документів, здайте в податкову інспекцію за місцем вашого проживання.
7
Напишіть заяву про надання вам соціального податкового вирахування на освітню діяльність, впишіть номер вашого розрахункового рахунку, і протягом чотирьох місяців ви отримаєте суму покладеного вам вирахування на банківський рахунок.