Як написати бізнес-план по послугах.

Щоб скласти грамотний бізнес-план, необхідно спочатку визначити, який вид послуг найбільш привабливий з точки зору вигоди. Однак не варто забувати і про те, що ліквідність багатьох послуг визначається факторами, які не мають прямого відношення до чисто економічним розрахункам: модою, інформацією в ЗМІ і навіть чутками.
Інструкція
1
Оберіть бізнес-ідею, що відноситься до певного виду послуг. Правильне формулювання ідеї - це вираз основного змісту майбутньої діяльності буквально в двох-трьох простих фразах, щоб будь-яка людина, навіть не має ніякого відношення до підприємництва, відразу зміг зрозуміти, які послуги ви плануєте продавати. У розділі «Опис проекту», з якого починається будь-який бізнес-план, не повинно бути нічого зайвого. Якщо ви збираєтеся надавати якісь додаткові послуги, перерахуйте їх в основній частині.
2
Вкажіть, хто є керівником проекту. Бажано, щоб це був компетентний у вибраній вами сфері послуг людина або, принаймні, досвідчений керівник. Перерахуйте та осіб, відповідальних за прийняття рішень по проекту (наприклад, акціонерів з обов'язковим зазначенням їх частки в основному капіталі).
3
Наведіть класифікацію своєї цільової аудиторії з точки зору віку, статі, рівня доходів і соціального стану, щоб у бізнес-плані було чітко відображено розподіл попиту на ваші послуги. Зверніть увагу і на чинники, від яких може залежати затребуваність послуг (сезонність, інформація в ЗМІ, відгуки інших споживачів). Обов'язково напишіть про те, як ви будете відслідковувати зміни попиту залежно від прямих і непрямих факторів.
4
Вивчіть діяльність конкурентів і вкажіть у бізнес-плані, які прийоми маркетингу вони використовують для просування своїх послуг на ринку і його моніторингу. Перелічіть ваші переваги в цій сфері.
5
Оберіть джерела інвестицій в проект. Це може бути кредит, позика з фондів підтримки малого та середнього бізнесу, власні заощадження і т.п.
6
Розрахуйте сукупну вартість проекту. Зазвичай в цьому розділі наводяться відомості про витрати на оренду приміщення, заробітну плату персоналу придбання обладнання та меблів.
7
Розрахуйте прибутковість проекту з урахуванням відсотків по кредиту, можливих ризиків і передбачуваних джерел нових інвестицій.