Як навчитися говорити правильно. Як навчиться грамотно розмовляти.

Грамотна літературна мова, багатий словниковий запас - запорука успішної кар'єри. Але для того, щоб красиво розмовляти, не обов'язково сім років ходити під руку з гувернером. Важливіше особисте зусилля і бажання домогтися поставленої мети.
Інструкція
1
Думати, про що говориш. Спочатку концентруватися на змісті висловлювання неймовірно складно. Адже більшість людей несвідомо користуються одними й тими ж заїждженими виразами, вплітаючи туди і лайку, і слова паразити, і штампи. Для того, щоб вибудувати свою промову, людина повинна говорити більш ємко і лаконічно. Фрази повинні бути простими і ясними. Йдеться - це мислення. І вибудовуючи свою мову, людина змінює себе в кращу сторону. А качати розум так само складно, як качати м'язи або з незвички віджиматися від підлоги п'ятдесят разів.
2
Геть лайливі вирази. Якщо продовжити аналогію з починаючим спортсменом, то для тіла важлива правильна збалансована дієта. Геть чіпси, хай живе натуральна їжа з високим вмістом білка, овочі і фрукти. Нашому мови потрібні нові книги, фільми і передачі, в яких можна познайомитися із зразками грамотної мови і логічних міркувань. Мат і слова паразити потрібно виключити зі свого вжитку категорично. Молодіжний або професійний сленг і просторіччя допустимі, але тільки в своєму колі. Одне з найважливіших правил грамотної, літературної мови - доречність.
3
Записувати і слухати. Варто провести експеримент - залишити диктофон включеним, а потім прослухати свою промову. Багато чого людина може зрозуміти сам. Наприклад, виловити слова-паразити або наголосу. Але іноді доводиться показувати друзям. На жаль, друзі, знайомі в реальності, не завжди можуть допомогти впоратися з цією проблемою. Тому людина, налаштована на подолання своїх мовним проблем, повинен розширювати коло знайомств: шукати грамотних і освічених людей. Іноді навіть варто розповісти про свій намір. І рідкісна людина відмовиться надати допомогу.
4
Книги та словники. Вони допоможуть наситити особистий лексикон. В першу чергу варто розібратися з наголосами. Дзвонили, торти, експерти - все це коштує виписувати на картки і періодично освіжати свою пам'ять. Словник синонімів не менш важливий. Він дозволяє освоювати відтінки смислів. Адже не завжди червоний - це червоний, він може бути і червоним, і багряним, і багряним. Вивчаючи нові слова, людина починає бачити нові кольори, чути нові звуки і відчувати нові думки.